טיפול CBT לילדים

טיפול קוגניטיבי התנהגותי בילדים – CBT, הוא טיפול פסיכותרפי שמטרתו להביא לשינוי במצב המטופל בתוך זמן קצר, במצבים בהם הוא סובל מהפרעות פסיכולוגיות כגון: דיכאון, הפרעות חרדה, OCD, ועוד. כל מה שחשוב לדעת על CBT לילדים וגם קביעת ייעוץ ראשוני אונליין עם מטפלי CBT מומחים

גם ילדים ובני נוער סובלים מבעיות והפרעות נפשיות ופסיכולוגיות שונות, ממש כמו מבוגרים. גם הם סובלים מדיכאון, חרדה, לחץ, מתח. גם הם מתמודדים עם הפרעות קשב וריכוז, עם אובדן וכאב, עם הפרעות אכילה ומחלות קשות. גם ילדים מתמודדים עם בעיות חברתיות ועם בעיות תקשורת בתוך מסגרת המשפחה. הם סובלים מפוסט טראומה בעקבות אירועים שונים שחוו ואפילו מהפרעה טורדנית כפייתית (OCD).

איך תעזרו לילדים עם חרדה? צפו בסרטון:


קיימות שיטות שונות לטיפול בכל אותם מצבים אצל ילדים ובני נוער:
הדרכת הורים, טיפול רגשי, טיפול משפחתי, טיפול פרטני, טיפול קבוצתי וגם – טיפול CBT – טיפול התנהגותי קוגניטיבי בילדים.

מה זה טיפול CBT לילדים ואיך הוא עובד?

טיפול סי בי טי לילדים הוא טיפול קצר מועד תחום בזמן (לרוב בין 5 ל-16 מפגשים בלבד), המסייע לילד להתמודד עם קושי רגשי ו/או התנהגותי על ידי התמקדות במה שהילד עושה, עשה, חושב ומרגיש, כדי לשנות את דפוס החשיבה שלו ואת ההתנהגות הבעייתית.

במהלך הטיפול מארגנים מחדש את דפוסי ההתנהגות שגורמים להתנהגות בעייתית או לתגובה רגשית שלילית אצל הילד ומנסים להחדיר לילד מחשבות ואמונה חיובית. מנסים לגרום לו להאמין בעצמו, להוציא מראשו מחשבות שליליות הפוגעות בתפקודו, בצרכים שלו או ברצונות שלו ומפנים מקום לכל מה שחיובי ויעזור לו לפתח מוטיבציה, לפרוח, להאמין בעצמו, בתחושת השייכות שלו, ביכולות שלו ועוד.

בטיפול CBT מאפשרים לילד להתמודד עם אתגרים שונים, מהם הוא חש מאוים בדרך כלל, כדי לעזור לו, בצורה מבוקרת, להסיר את החומות והחששות ולגלות את הכוחות שיש בו להתמודד עם אותם מצבים. המטפל מספק לילד טכניקות וכלים להתמודדות ומלמד אותו להתמודד גם באמצעות שימוש במשחקים, עבודות יצירה ועוד.

בנוסף, ילמד הילד טכניקות מיוחדות להרפיה והפגת המתח, שיעזרו לו לשלוט בעצמו כאשר הוא מתמודד עם מחשבות טורדניות, מצבי לחץ וחרדה, ועוד. במהלך הטיפול הילד יתרגל את הדברים שלמד בהדרגה ויוכל ליהנות מהשינוי. לדוגמה:

  • ילד שפוחד מבעלי חיים יתחיל להיחשף בהדרגה לבעלי חיים.
  • ילד שפוחד לישון לבד יתחיל לישון לבד בהדרגה.
  • ילדה שחוששת ממקומות הומי אדם תתחיל להסתגל בהדרגה למקומות שיש בהם יותר אנשים.
בוחרים חכם. מטפלי CBT מומחים עם תו איכות

בדיקות רקע מעמיקות

כל המומחים באתר
בעלי השכלה והסמכה
על פי התנאים שהגדרנו

נסיון מוצלח מוכח

לכל המומחים נסיון
מעשי רלוונטי והמלצות
שאימתנו אישית

ראיון אישי

עם כל המומחים
קיימנו ראיון מקיף
והתרשמנו לטובה

בקרה שוטפת של חוות דעת

ענת שלנו לא מפסיקה
לתשאל לקוחות ולוודא.
(גם איתכם היא תדבר)

מטפלי CBT לילדים באתר Experts:

מרכז אתרוג
מכון לטיפול פסיכולוגי, קבוצות טיפוליות, הדרכת הורים וייעוץ זוגי
מרכז אתרוג הוקם על ידי אנשי מקצוע מובילים מתחום הפסיכותרפיה. המרכז מציע מגוון רחב של טיפולים בילדים ומבוגרים, וכן טיפול זוגי, משפחתי והדרכת הורים
יורם ראובני
פסיכותרפיסט, מנהל מרכז אתרוג
פסיכותרפיסט מנוסה, מומחה בטיפול ממוקד ויעיל במגוון רחב של קשיים. מאמין בחיבור ושותפות עם המטופל בכל רגע בקשר הטיפולי ובתהליך ההחלמה
ריקי מרקביץ יעקבס, פסיכולוגית קלינית מומחית
פסיכולוגית קלינית מומחית, טיפול בהפרעות קשב
פסיכולוגית קלינית מומחית, טיפול בהפרעות קשב בילדים ומבוגרים, וכן טיפול בחרדות, הדרכת הורים, ויסות רגשי, דימוי וערך עצמי, מערכות יחסים ומשברי חיים
אסנת גרתי
פסיכולוגית קלינית מומחית ומנהלת מרכז גרתי לטיפול רגשי ברעננה
פסיכולוגית קלינית מומחית לילדים ונוער ומנהלת מרכז גרתי לטיפול רגשי בילדים ונוער ברעננה. במרכז גרתי טיפולים רגשיים מגוונים ומטפלים מנוסים ואיכותיים, וכן אבחונים והדרכות הורים

טיפול קוגניטיבי התנהגותי בילדים והדרכת הורים – איך הם הולכים ביחד?

מכיוון שטיפול CBT שואף לשנות דפוסי חשיבה, פעולה והתנהגות אצל הילד, על כל המעורבים בחייו להיות גם מעורבים בטיפול. ההורים הם המשפיעים העיקריים על חייו של הילד, פעמים רבות הם מתקשים להבין מה הילד חש, מה הקושי ממנו הוא סובל ופעמים רבות, לא בכוונה, הם יוצרים את הקושי בעצמם.

כאשר הורה עובר הדרכת הורים המועברת על ידי פסיכולוג ילדים, הוא מקבל ארגז כלים שמאפשר לו לחזק את הילד, לזהות את הצרכים שלו, לתקשר ולתרגל איתו את ההתנהגות החדשה שאנו רוצים להטמיע ולשנות במהלך טיפול ה-CBT ועוד.

האם CBT הוא הפתרון בשבילכם?
קבעו ייעוץ ראשוני אונליין בזום עם מטפל CBT מומחה

אתם לא בטוחים אם שיטת CBT לילדים היא הבחירה הנכונה עבור הילדה או הילד שלכם? אין לכם זמן לצאת מהבית כדי לקבוע פגישה עם פסיכולוג ילדים? מתקשים למצוא פסיכולוג ילדים מוסמך ואמין? אל דאגה, לנו יש פתרון.

אם בעבר טיפולים פסיכולוגיים התקיימו רק בקליניקה של המטפל, כיום ניתן לקיים ייעוץ ראשוני אונליין באינטרנט ולהיפגש עם פסיכולוגים בקלות, דרך ה-ZOOM – גם כשמדובר בילדים.

אתם מוזמנים לקבוע ייעוץ ראשוני אונליין (אינטייק), במהלכו תציגו לאחד מאנשי צוות המומחים שלנו את המקרה של הילד/ה שלכם. בסיום הפגישה תקבלו חוות דעת מקצועית וכמובן המלצות להמשך טיפול – אם זה במסגרת פגישות ייעוץ אונליין, טיפול פסיכולוגי בזום, פגישות פרונטליות בקליניקה או המלצות לכל טיפול אחר שיכול לסייע לכם ולילדים שלכם.

לקביעת ייעוץ ראשוני אונליין ב-ZOOM עם פסיכולוג ילדים מטפל בשיטת CBT >>

עודכן בתאריך: 4 בספטמבר 2023

דילוג לתוכן