הדרכת הורים – כמה זה עולה?

מחירי הדרכת הורים תלויים בפורמט, גודל הקבוצה, משך הסדנה או ההדרכה ופרמטרים נוספים. לכן, לא ניתן לתת מחירים מדויקים, אך בהחלט ישנם טווחים ממוצעים. אז כמה זה עולה? בדקנו בשבילכם

הדרכות ההורים הנפוצות מתחלקות לכמה סוגים, בהתאם לשיטות שונות ולמכונים שונים שמעבירים את ההדרכה.

  • הדרכות פרטניות – בדומה לסשן טיפולי.
  • הדרכות בקבוצות או סדנאות להדרכת הורים.
  • הדרכות ספציפיות המיועדות לקשיים ואתגרים מסוימים, לדוגמה הורים אשר ילדיהם מתמודדים עם ADHD, הפרעות אכילה, הדרכת הורים למתבגרים ועוד.

הדרכות ההורים בדרך כלל מתקיימות בכמה מקומות או פורמטים:

בכל בחירה שתעשו, אנחנו ממליצים לבדוק מראש מה ההכשרה, ההסמכה והנסיון המעשי של איש המקצוע שידריך אתכם.

סדנאות הורים בקופות החולים – החל מ-₪50 למפגש

האפשרות הזולה ביותר היא להגיע לסדנה דרך קופות החולים. כאן המחיר משתנה על פי סוג הביטוח אליו אנחנו משתייכים בקופת החולים, אך לרוב עומד על כ-₪50-70 למפגש.

החיסרון בסדנאות של קופות החולים הוא שהמבחר נמוך יותר, ואם אתם גרים רחוק מהסניפים הגדולים, ייתכן שאפשרות זו תהיה נוחה פחות עבורכם.

רצוי לברר ולהתייעץ במוקד הטלפוני של קופת החולים, או אפילו בסניף עצמו, אילו סדנאות זמינות. לעיתים הן מפוזרות בין כמה מחלקות או רכזים.

כמו כן, לעיתים קיימת הפרדה בין הדרכות הורים המיועדות לכלל האוכלוסיות הרלוונטיות (רוב הסדנאות מיועדות לילדות המוקדמת) לבין סדנאות המיועדות לנושאים ספציפיים כמו למשל דרכי התמודדות להורים עם ילדים המאובחנים כ-ADHD.

מרכזי הדרכת הורים – החל מ-₪2000

במרכזי ההדרכה תוכלו למצוא בדרך כלל לא רק טיפולים פרטניים, אלא מגוון גדול יחסית של טיפולים וסדנאות קבוצתיות. חלק גדול מן המכונים עברו להדרכות מקוונות שעשויות להיות זולות יותר, אך כמובן שלמפגש פנים מול פנים יש עדיין יתרונות משלו.

המחיר לסדנת הורים קבוצתית סטנדרטית הוא בדרך כלל פועל יוצא של מספר השעות והמפגשים. כך למשל, סדנאות הדרכת הורים של פחות מ-20 מפגשים בדרך כלל לא יעברו את ה-₪2,000. לעומת זאת, קורסים ארוכים מאוד בהיקף של מאות שעות יכולים להגיע גם למחיר של למעלה מ-₪5,000.

הדרכת הורים פרטנית במכון עשויה להיות זולה יחסית לעומת הדרכה אצל מטפל עצמאי – החל מ-₪250 למפגש.

קראו עוד: מכון אדלר או מיכל דליות? איך לבחור סדנאות הורים >>

מדריכי הורים פרטיים – החל מ-₪300

הדרכת הורים פרטנית אצל מטפלים רגשיים לילדים או מדריכות הורים. ההדרכה נמשכת בדרך כלל כ-45-50 דקות והעלות יכולה להגיע גם ל-₪400.

קראו עוד: גישות בהדרכת הורים – איזו מתאימה לכם? >>

אפשרויות סבסוד על ידי מחלקת הרווחה במועצה המקומית

משפחות מעוטות יכולת או כאלו שנמצאו זכאיות מסיבות אחרות יכולות לעיתים לקבל טיפולים קבוצתיים או אפילו פרטניים במחיר מסובסד דרך מרכזי טיפול במועצה המקומית או העירייה. אחוז ההנחה יכול להשתנות, ובמקרים מסוימים עלות כל פגישה תהיה נמוכה במיוחד, אפילו במחיר היכרות בלבד.

הדרכת הורים אונליין – החל מ-₪220

באמצעות שימוש בכלים טכנולוגיים, כדוגמת ZOOM, ניתן לבצע פגישות להדרכת הורים אונליין מבלי לצאת מהבית.

המחיר הממוצע לפגישת ייעוץ ראשונית נע סביב ₪220, כאשר לאחר הפגישה הראשונית תוכלו לבחור אם להמשיך בהדרכה באופן מקוון או להיפגש עם המטפל בקליניקה או במקום מפגש אחר.

החלק החשוב ביותר הוא בחירת איש המקצוע. למרות הרצון הטוב, לא לכל מי שמציע הרכה הורית יש את הנסיון והידע המקצועי כדי לסייע באתגרי ההורות.

המומחים שתפגשו כאן באתר עברו את דרישות הקבלה המחמירות שלנו ועוברים בקרת איכות שוטפת.

לקביעת פגישת ייעוץ ראשונית עם מטפלים מומחים, לחצו כאן >>

עודכן בתאריך: 6 ביוני 2023

דילוג לתוכן