תו איכות למטפלים ומומחים: תנאי ההצטרפות לאתר

פסיכולוגים, מטפלים, יועצים ומדריכות הורים המעוניינים להצטרף לקהילת המומחים שלנו, נדרשים לעמוד בדרישות הקבלה שלנו שיפורטו בדף זה.

תחום הטיפול הוא תחום רחב עם הרבה אזורים "אפורים". למרות כל הרצון הטוב, לא לכל מי שמציע את שירותיו כמטפל או יועץ להורים, יש את הניסיון, ההכשרה והידע הדרושים כדי לתת מענה מקצועי ורגיש לפונים.

עבור הפונים עצמם, זה כמעט בלתי אפשרי לסנן ולבחון בעצמם את מיומנויותיהם ומידת התאמתם של אנשי המקצוע.

לכן, החלטנו ליישר קו ולקבוע סטנדרט קבלה בלתי מתפשר למומחים. בכך אנו חוסכים לפונים את תהליך הסינון והחיפוש המייגע ומאפשרים בחירה מתוך נבחרת של מומחיות ומומחים  מיומנים ומקצועיים שעומדים כולם בדרישות תו האיכות שלנו.

בנוסף לבדיקות הקבלה, אנחנו מבצעים בקרת איכות שוטפת ע"י פניה יזומה לפונים וקבלת חוות דעת אישית. כך אנו מספקים לפונים דרכינו את המענה הבטוח והאיכותי ביותר שניתן להציע.

דרישות הסף למטפלים רגשיים למבוגרים:

1. תואר שני ממוסד אקדמי מוכר, בתחום טיפולי רלוונטי (פסיכולוגיה קלינית/חינוכית/שיקומית), עבודה סוציאלית במגמה טיפולית, טיפול באומנות, טיפול בתנועה, ביבליותרפיה וכו'), כולל הכשרה מעשית ספציפית בעבודה עם מטופלים מבוגרים תחת הדרכה של איש מקצוע מוסמך בתחום ורישיון תקף בתחום עיסוקם.

2. סיום בהצלחה של שלב ההתמחות (באם נדרש) בכדי לעבוד כמטפלים מומחים וקבלת רישיון מומחה מטעם משרד הבריאות  (במקצועות הדורשים רישיון)

3. מטפלים בתחומים שלא דורשים התמחות לאחר סיום הלימודים מחויבים להיות בעלי הכשרה או במהלך הכשרתם בבית ספר גבוה ללימודי פסיכותרפיה.

4. ניסיון של לפחות שלוש שנים במתן טיפול למטופלים מבוגרים (שלוש שנות הניסיון יכולות לכלול בתוכן ניסיון שנצבר כחלק מתהליך ההתמחות ו/או הפרקטיקום).

דרישות הסף למטפלים רגשיים לילדים:

1. תואר שני ממוסד אקדמי מוכר, בתחום טיפולי רלוונטי (פסיכולוגיה קלינית/התפתחותית/חינוכית, עבודה סוציאלית במגמה טיפולית, טיפול באומנות, טיפול בתנועה, ביבליותרפיה וכו'), כולל הכשרה מעשית ספציפית בעבודה עם ילדים תחת הדרכה של איש מקצוע מוסמך בתחום ורישיון תקף בתחום עיסוקם.

2. סיום בהצלחה של שלב ההתמחות הנדרש בכדי לעבוד כמטפלים מומחים וקבלת רישיון מומחה מטעם משרד הבריאות  (במקצועות הדורשים רישיון)

3. מטפלים בתחומים שלא דורשים התמחות לאחר סיום הלימודים מחויבים להיות בעלי הכשרה או במהלך הכשרתם בבית ספר גבוה ללימודי פסיכותרפיה.

4. ניסיון של לפחות שלוש שנים בטיפול בילדים (שלוש שנות הניסיון יכולות לכלול בתוכן ניסיון שנצבר כחלק מתהליך ההתמחות ו/או הפרקטיקום).

הדרכת הורים: דרישות הסף למדריכים

תמיכה וטיפול בבעיות נפשיותמדריכי ההורים יכולים להיות או אנשי מקצועי טיפוליים, לדוגמא פסיכולוגים, או מדריכי הורים ייעודיים, כאלו שלמדו הדרכת הורים במוסד מוכר באופן מקיף. בשני המקרים קיימת חשיבות לתואר אקדמי, קיום קורסים ייעודיים מתאימים, הכשרה מעשית תחת פיקוח מקצועי ונסיון מעשי מוכח.

נציין שיש מדריכות הורים טובות שככל הנראה לא עונות לתנאים שלנו ואנחנו מתנצלים על כך שאנחנו לא יכולים לקבל אותן לאתר. מאחר ומדובר בתחום כל כך חשוב, אנחנו רוצים להבטיח אמות מידה מקצועיות בלתי מתפשרות עבור הפונים שלנו.

דרישות קבלה למדריכי הורים עם רקע טיפולי:

 1. מטפלים בעלי תואר שני בתחום טיפולי רלוונטי (פסיכולוגיה קלינית/התפתחותית/חינוכית, עבודה סוציאלית, טיפול באומנות וכו')
 2. הכשרה עיונית בנושא לימודי משפחה כחלק מהתואר האקדמי: דינאמיקה של המשפחה כמערכת של יחסי גומלין, הורות, יחסי הורה-ילד והשפעתם על ההתפתחות, תהליכים רב-דוריים במשפחה.
 3. הכשרה עיונית בנושא פסיכולוגיה התפתחותית וסוגיות בפסיכופתולוגיה התפתחותית כחלק מהתואר האקדמי.
 4. הכשרה מעשית בהדרכת הורים תחת הדרכה צמודה של איש מקצוע מוסמך בתחום.  
 5. ניסיון מוכח של לפחות שנה נוספת בהדרכת הורים (מעבר להכשרה המעשית במהלך הלימודים).

דרישות קבלה למדריכי הורים בעלי הסמכה בהדרכה הורית:

 1. בעלי תואר ראשון בתחומי ייעוץ, חינוך, פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית ו/או תואר שני בייעוץ חינוכי.
 2. הסמכה בהדרכת הורים בתוכנית לימודים אקדמית מוכרת אשר כללה הכשרה עיונית של לפחות 400 שעות והכשרה מעשית.
 3. ההכשרה העיונית כללה לימודים בנושא משפחה: דינמיקה של המשפחה כמערכת של יחסי גומלין, הורות, יחסי הורה-ילד והשפעתם על ההתפתחות, תהליכים רב-דוריים במשפחה.
 4. ההכשרה העיונית כללה לימודים בנושא פסיכולוגיה התפתחותית וסוגיות בפסיכופתולוגיה התפתחותית.
 5. הכשרה מעשית בהדרכת הורים תחת הדרכה צמודה של איש מקצוע מוסמך בתחום.  
 6. ניסיון מוכח של לפחות שנה נוספת בהדרכת הורים (מעבר להכשרה המעשית במהלך לימודי ההסמכה).

מרכזים טיפוליים:

אנו מחויבים להבטיח שמרכזי הטיפול המופיעים באתר שלנו עומדים בסטנדרטים המקצועיים שלנו במתן מגוון רחב של שירותים, לרבות טיפולים אישיים וקבוצתיים, אבחונים והדרכת הורים.

כדי לזכות בסימן האיכות שלנו ולהיות מוכר כמרכז טיפול מהימן, נערכת בדיקה יסודית כדי להעריך את העמידה בתנאי הקבלה שלנו:

 1. כישוריו והמלצות המנהל: אחד הגורמים המרכזיים בהענקת תו האיכות שלנו למרכז טיפולי הוא הערכה מקיפה של כישורי המנהל. על מנהל המכון לעמוד בתנאים המפורטים שלנו, הכוללים את השכלתו, הכשרתו וניסיונו בתחום הטיפול הרגשי. בנוסף, אנו בודקים בקפידה את ההמלצות לגבי המנהל כדי להבטיח שהמוניטין המקצועי שלו תואם את הסטנדרטים שלנו.
 2.  על מרכז הטיפול להיות מוכר על ידי הגופים הרגולטוריים הרלוונטיים ולעמוד בכל הדרישות החוקיות המאפשרות לו לספק טיפול נפשי.
 3. עמידה בתנאי הקבלה למטפלים רגשיים: בעוד שהמנהל ממלא תפקיד מרכזי בעמידה בקריטריונים של תו האיכות שלנו, חשוב לא פחות שכל הצוות של המרכז הטיפולי יעמוד בתנאים שלנו. תנאים אלו מאפשרים לנו להבטיח מתן טיפול איכותי ואת שביעות רצונם ורווחתם של המטופלים. עם זאת, אנו מבינים שייתכנו חריגות קלות בהתבסס על שיקול דעתו המקצועי של המנהל ובאישורנו.

התנאים שצוות מרכז הטיפול צריך לעמוד בהם:

שנות ניסיון: על מטפלים ופסיכולוגים במסגרת המכון להיות בעלי ניסיון של מספר שנים מספיק בתחומם. הדרישות המדויקות יקבעו על ידי מנהל המכון, תוך התחשבות בנסיבות האישיות ובהתפתחות המקצועית של הצוות. במקרים מסוימים, ניתן לשקול מטפלים ופסיכולוגים בהתמחות או בהכשרה, כל עוד הם מפוקחים ומודרכים על ידי אנשי מקצוע מנוסים.

השכלה והכשרה: על חברי הצוות להחזיק בתארים רלוונטיים או הסמכות ממוסדות מוכרים בדיסציפלינות הטיפוליות שלהם. הם צריכים לקבל הכשרה מתאימה בתחומי המומחיות שלהם כדי להבטיח את מיומנותם במתן טיפולים והתערבויות יעילים.

עמידה בדרישות הרישוי: כל המטפלים, הפסיכולוגים ואנשי מקצוע אחרים העובדים במרכז הטיפול צריכים להחזיק ברישיונות או אישורים תקפים הנדרשים על ידי משרד הבריאות.

תהליך הקבלה של מרכזי טיפול כרוך בהערכה יסודית, לרבות בדיקות הנתונים, ראיונות ואימות תיעוד. ברגע שמרכז טיפולים יעמוד בדרישות שלנו ויקבל את תו האיכות שלנו, הוא יופיע באתר שלנו כספק מהימן של שירותי טיפול רגשי מקיף.

תהליך הקבלה

בתהליך הקבלה נבדוק את ההסמכות, התעודות והרשיונות שבידכם.  נאמת את הנתונים ונבצע בדיקות רקע נוספות.

במידה ונמצא שאתם מתאימים, נקיים ראיון על מנת להכיר, לשוחח ולהתרשם באופן אישי.

בשלב הבא נבקש לשוחח עם מטופלים שלכם ונתרשם מחוות דעתם.

במידה ונצלח את כל השלבים, נשמח לצרף אתכם לאתר ולהציע בו את השירותים אליהם נמצאתם מתאימים. בדף המומחה שלכם באתר נציין את מועד הצטרפותכם, כמדד ביטחון עבור הגולשים.

בקרת איכות שוטפת

גם לאחר הצטרפותכם, אנחנו מבצעים בקרת איכות שוטפת.

נפנה למטופלים שפנו אליכם דרך האתר באופן שוטף, על מנת לקבל את חוות דעתם. במקרים מסויימים נבחר לפנות גם לאחר תקופה, כדי לוודא את שביעות הרצון לאורך זמן.

מומחים בעלי חוות דעת בעייתיות – יוסרו מהאתר.

מנהלי מרכזים טיפוליים, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, מדריכות הורים ומטפלים רגשיים – נשמח לשמוע מכם!

אם אתם עומדים בתנאים שפורטו בדף זה ומעוניינים להצטרף לקהילת המומחים שלנו, אנא צרו עמנו קשר  ונשמח להכיר ולבדוק המשך עבודה משותפת.

*אנחנו שומרים לעצמנו את הזכות לעדכן את הדרישות בהתאם להכשרות המשתנות בשוק ולחוות דעת מקצועיות שיתקבלו אצלנו.

עודכן בתאריך: 11 ביולי 2023

דילוג לתוכן