טיפול אצל פסיכולוג פרטי: המלצות ומחירים

טיפול פסיכולוגי פרטי הולך ונעשה מקובל בקרב מי שחווים מצוקה או משבר, קשיים רגשיים או חברתיים, קושי במערכות יחסים, דיכאון או חרדות. הטיפול הפסיכולוגי הוא מרחב מוגן שמאפשר למטופל התבוננות פנימית מעמיקה, ומטרתו להביא לשיפור נפשי עמוק, לחופש ושליטה בהתמודדות עם סיטואציות שהיוו קושי בעבר.

פסיכולוג פרטי הוא מי שצבר נסיון והתמחות במגזר הציבורי, המלצות וחוות דעת חיוביות שאיפשרו לו לטפל בציבור הרחב בקליניקה פרטית או בטיפול אונליין מרחוק.

בפניה לפסיכולוג פרטי יש לכם את החופש לבחור את הפסיכולוגית או הפסיכולוג המתאימים לכם: להתרשם מהרזומה המקצועי של המטפל ולבדוק את תחומי התמחותו ושיטות הטיפול שלו. החיבור האישי ורמת האמון בפסיכולוג הם חלק מכריע בהצלחת הטיפול. כאשר הבחירה היא בידיכם, יש סיכוי טוב יותר שהחיבור יהיה מוצלח.

בשיחה הראשונה ולאחר הפגישה הראשונה תוכלו להרגיש טוב יותר האם אתם במקום הנכון. כמובן שהיכולת להפתח בפני אדם זר ולתת בו אמון, היא תהליך מתמשך שצפוי להשתפר מפגישה לפגישה.

כאן באתר חסכנו לכם את השאלה המביכה על מחיר, נסיון ופרטים נוספים. כל המידע כתוב בדפי הפסיכולוגים.

פסיכולוגים פרטיים למבוגרים בתל אביב והמרכז - מחירים ומידע נוסף

דר ניסים קונקי
פסיכולוג קליני מומחה למבוגרים
ד"ר לפסיכולוגיה קלינית, מטפל במבוגרים בכל הגילאים. משלב טיפול דינמי וטיפול CBT קוגניטיבי-התנהגותי במגוון תחומים - דיכאון, חרדה, קשיי הסתגלות, משברי חיים, פוסט-טראומה ועוד
ריקי מרקביץ יעקבס, פסיכולוגית קלינית מומחית
פסיכולוגית קלינית מומחית, טיפול בהפרעות קשב
פסיכולוגית קלינית מומחית, טיפול בהפרעות קשב בילדים ומבוגרים, וכן טיפול בחרדות, הדרכת הורים, ויסות רגשי, דימוי וערך עצמי, מערכות יחסים ומשברי חיים
פסיכולוגים ומטפלים נוספים למבוגרים >>

כמה עולה פסיכולוג פרטי וממה מושפע המחיר?

מחיר ממוצע של טיפול פסיכולוגי אצל פסיכולוג פרטי: 350 ש"ח לפגישה של כ 50 דקות בקליניקה.

כמו אצל רופאים ובתחומים נוספים, המחירים בפריפריה נמוכים יותר מאשר באיזור תל אביב והמרכז.

המחירים לפגישות אונליין עשויים להיות נמוכים יותר אצל מטפלים מסויימים. תוכלו לקיים פגישה ראשונה לייעוץ פסיכולוגי אונליין, ואחריה לבחור האם להמשיך את הטיפול אונליין או בקליניקה.

שיטת הטיפול (דינמי, CBT וכד') לרוב אינה משפיעה על מחיר הפגישה, אולם היא מכתיבה את אורך הטיפול.

פסיכולוג פרטי אל מול פסיכולוג בשירות הציבורי, קופת חולים מכבי או כללית

  • זמינות: אצל פסיכולוג פרטי קל יותר למצוא תורים זמינים ויש אפשרות להתחיל בטיפול בהקדם ללא המתנה ארוכה. כאן באתר תוכלו לגשת ישירות ליומני הפסיכולוגים ולקבוע פגישה ראשונה במועד שנוח לכם.
  • חופש בחירה: בטיפול הפרטי יש אפשרויות בחירה בין מטפלים רבים. בשירות הציבורי פעמים רבות יתאימו לכם מטפל/ת, לא תמיד בעל ההכשרה שתרצו.
  • בירוקרטיה: בשירות הציבורי תצטרכו לעבור ראיון או אבחון מסוים כדי לקבל הפניה לטיפול או אישור לקבלת טיפול.
  • בחירת שיטת הטיפול: בשירות הציבורי הבחירה בסוג הטיפול לא תמיד תהיה שלכם.
  • טיפול רצוף ללא החלפת מטפל במהלך הטיפול: בטיפול פרטי אין הגבלה על משך הטיפול. תמשיכו כמה שתצטרכו (למעט מקרים חריגים בהם נבצר ממטפל להמשיך בעבודתו). לעומת זאת בשירות הציבורי, סביר להניח שמשך תקופת הטיפול תהיה מוגבלת. לדוגמה עד ל-15 טיפולים.
  • פרטיות ודיסקרטיות: בטיפול פרטי המידע שלכם לא נרשם בתיק הרפואי שלכם. בטיפולים במסגרת ציבורית, מכבי או כללית, מתבצע רישום לתיק הרפואי שלכם. כמובן שלמרות שהוא נרשם בתיק הרפואי הם שומרים על חיסיון וסודיות.

זה לא קל להחליט לפנות לטיפול פסיכולוגי. לאחר שכבר מחליטים לפנות לקבלת טיפול, אנשים רבים מתלבטים בין פסיכולוג פרטי לבין פניה אל פסיכולוג מהמגזר הציבורי בקופות החולים ותחנות בריאות הנפש. ההתלבטות לרוב נובעת משיקולים כלכליים.

בין אם החלטתם לפנות לפסיכולוג במסגרת ציבורית, קופת חולים מכבי או כללית, או לפסיכולוג פרטי, עצם ההחלטה לקבל עזרה היא חשובה, טובה ומבורכת.

בהצלחה!

עודכן בתאריך: 30 בינואר 2024

דילוג לתוכן