ייעוץ פסיכולוגי אונליין

ייעוץ פסיכולוגי מתאים למי שנקלע למצוקה נפשית ומתלבט לגבי אופן הטיפול. אם נקלעתם לדכדוך, דיכאון או חרדות משתקות, קושי במערכות יחסים או בזוגיות – אל תישארו עם זה לבד.

ייעוץ פסיכולוגי אונליין הולך ונעשה מקובל בעולם כולו וגם בישראל. בין אם מדובר בפגישת וידאו (ZOOM או מערכות אחרות) או בפגישה טלפונית, מדובר בחלופה נוחה ופשוטה לפגישה בקליניקה, ויעילותה הוכחה בשטח ובמחקר.

עם מי מומלץ לקיים את פגישת הייעוץ הראשוני?

חשוב לקיים את הייעוץ אך ורק עם פסיכולוג או מטפל מומחה בעל הכשרה, נסיון והמלצות מתאימות. ייעוץ נפשי שניתן על ידי אדם ללא הסמכה ראויה ונסיון מתאים עלול להיות מטעה ואף מסוכן.

בוחרים מטפל מומחה עם תו איכות.

בדיקות רקע מעמיקות

כל המומחים באתר
בעלי השכלה והסמכה
על פי התנאים שהגדרנו

נסיון מוצלח מוכח

לכל המומחים נסיון
מעשי רלוונטי והמלצות
שאימתנו אישית

ראיון אישי

עם כל המומחים
קיימנו ראיון מקיף
והתרשמנו לטובה

בקרה שוטפת של חוות דעת

ענת שלנו לא מפסיקה
לתשאל לקוחות ולוודא.
(גם איתכם היא תדבר)

דר ניסים קונקי
פסיכולוג קליני מומחה למבוגרים
ד"ר לפסיכולוגיה קלינית, מטפל במבוגרים בכל הגילאים. משלב טיפול דינמי וטיפול CBT קוגניטיבי-התנהגותי במגוון תחומים - דיכאון, חרדה, קשיי הסתגלות, משברי חיים, פוסט-טראומה ועוד
ריקי מרקביץ יעקבס, פסיכולוגית קלינית מומחית
פסיכולוגית קלינית מומחית, טיפול בהפרעות קשב
פסיכולוגית קלינית מומחית, טיפול בהפרעות קשב בילדים ומבוגרים, וכן טיפול בחרדות, הדרכת הורים, ויסות רגשי, דימוי וערך עצמי, מערכות יחסים ומשברי חיים
פסיכולוג קליני מומחה
פסיכולוג קליני מומחה, מטפל בילדים, מתבגרים ומבוגרים. מטפל CBT ו-EMDR ילדים וגם EFT

האם להתייעץ עם פסיכולוג או עם פסיכיאטר?

ההבדל המרכזי בין פסיכולוג לפסיכיאטר הוא שפסיכולוג אינו רופא ואינו מוסמך לרשום תרופות. פסיכולוג מתמחה יותר בהבנה עמוקה של תהליכים נפשיים ועיבודם בתוך חדר הטיפול ובתוך היחסים הטיפוליים, לעומת פסיכיאטר שמתמחה במתן טיפול תרופתי לשם איזון בתהליכים מוחיים.

במרבית המקרים הכתובת הנכונה לייעוץ ראשוני היא פסיכולוג, גם אם בהמשך הדרך הוא ימליץ על פניה לפסיכיאטר לטיפול תרופתי. במקרים אחרים, נמליץ לכם מראש לקיים כבר את הפגישה הראשונה עם פסיכיאטר או גורם מתאים אחר.

למי מתאים הייעוץ?

ייעוץ פסיכולוגי מתאים לאנשים מבוגרים שמתמודדים עם קושי רגשי כלשהו, או מרגישים תקועים בצומת דרכים ומתקשים לבחור את הדרך הנכונה להתקדם בה.

אנשים מבוגרים פונים אלינו במצבים של דיכאון או דיכדוך שאינו חולף, הפרעות חרדה וטראומה, מתח מתמשך, משברי חיים, תקיעה וקושי בהגשמה עצמית, מצבי אבל ואובדן, קשיים במערכות יחסים ומציאת זוגיות ועוד.

הייעוץ מתאים גם למי שמעוניין לסייע לקרוב שמתמודד עם מצב נפשי קשה ומסיבות שונות אינו פונה לטיפול בעצמו.

כשמדובר בילדים או מתבגרים, הפגישה הראשונה מתקיימת עם ההורים בלבד, כייעוץ הורי, ובעקבותיה מחליטים על הטיפול המתאים לילד (במקרים רבים מומלץ שהטיפול לילד יתקיים בקליניקה ולא אונליין. תלוי במקרה ובגיל הילד).

בכל מצב בו איכות החיים משתבשת, כשמרגישים קושי בתפקוד השוטף, קושי לחוות אושר וסיפוק ולמצות את החיים - זה השלב שבו מומלץ לפנות להתייעצות ולטיפול רגשי

למה אונליין?

פשוט, כי לפעמים זה קל יותר.

כמו בתחומים רבים אחרים, גם בתחומי ייעוץ וטיפול, אין סיבה להצטמצם להיצע בטווח הגיאוגרפי שלכם. אין סיבה לתת לשיקולי תעבורה, פקקים, חניה וזמן להגביל אתכם. מעבר לזה, מטופלי אונליין רבים מעידים שכשהם נמצאים בסביבה הטבעית שלהם, הם מרגישים בטוחים, נינוחים וחופשיים יותר.

אם אתם מעדיפים להפגש פיזית בקליניקה, בחרו פסיכולוג באיזור מגורכם, או צרו עימנו קשר אם לא מצאתם כזה.

האם המשך הטיפול הפסיכולוגי יתקיים אונליין?

זה תלוי בעיקר בכם.

במידה ותחליטו להמשיך בטיפול פסיכולוגי, תוכלו לסכם עם הפסיכולוג את דרך ההתקשרות הנוחה לשניכם. עצם הידיעה שקיימת גמישות וששתי האפשרויות יכולות להתקיים, מקלה ומאפשרת תהליך טיפולי יציב ונוח.

כמה זה עולה ואיך להתכונן לפגישה?

לצד שמות המטפלים באתר תוכלו למצוא את תעריפי הפגישה ומשך הפגישה. שימו לב שקיימים הבדלים בין תעריפי פגישות ייעוץ אונליין לתעריפי הפגישות בקליניקה.

במרבית המקרים, מחירי פגישות האונליין יהיו נוחים ומשתלמים יותר. לעיתים פגישות האונליין יהיו מעט קצרות יותר מהפגישות בקליניקה.

אם קבעתם את הפגישה דרך האתר, נבקש מכם מראש מקדמה, על מנת שהמטפל ישריין עבורכם זמן.

פגישת ייעוץ אונליין היא פגישה טיפולית לכל דבר, גם אם לא נעלתם נעליים ולא יצאתם מהבית.

הפסיכולוג יתייחס לפגישה זו כאל פגישה טיפולית וכך מצופה גם מכם. חשוב להגיע לפגישת הזום/טלפונית בזמן ולהבטיח מראש שיהיו לכם פרטיות ושקט.

למה לצפות מפגישת הייעוץ הראשוני?

בפגישה הראשונה המטפל ישאל אתכם שאלות ויבקש מכם לספר על הקשיים עמם הגעתם, על מנת להבין אותם יותר לעומק ולהעריך את דרכי ההתערבות המתאימות ביותר עבורכם. נסו להיות כנים וגלויים עמו ככל האפשר על מנת לסייע לו להבין ולעזור לכם.

זו גם הזדמנות מצויינת עבורכם להתרשם מהמטפל ולשאול את עצמכם האם אתם מרגישים בנוח מול המטפל? האם הוא מעורר בכם אמון ואתם מרגישים שתוכלו לסמוך עליו? במידה והתחושה חיובית, זהו סימן טוב.

לאחר הייעוץ מטופלים רבים חשים הקלה מסויימת ושהם קצת פחות לבד מעצם השיתוף של הקשיים עם גורם מקצועי מבין ומכיל. בין אם מדובר בהדרכה הורית, טיפול רגשי למבוגרים, או ייעוץ לגבי עזרה לקרוב – פגישת היעוץ הראשוני היא הצעד הראשון להקלה ושיפור.

לרשימת המטפלים עם תו איכות וקביעת פגישת ייעוץ פסיכולוגי >>

עודכן בתאריך: 27 בדצמבר 2023

דילוג לתוכן