טיפים לשיפור הזוגיות

זוגות רבים מבינים כי זוגיות אינה עסק קל. בדיוק כמו השקעה בקריירה, כך זוגיות מחייבת השקעה מצד שני הצדדים. ישנם זוגות השבויים בהתרגשות רבה ועשויים לגלות כי בהמשך הדרך מורכבת יותר. ישנן תקלות שונות אשר עשויות להעיב על הדרך המשותפת החל מעקשנות, ועד לחילוקי דעות

פערים בזוגיות נוצרים פעמים רבות כתוצאה מחוסר תיאום. לעיתים על מנת לשמור על הזוגיות, יש לערב גורם חיצוני אשר יאפשר לבני הזוג למצוא את הדרך המתאימה עבורם תוך מתן טיפים שונים מניסיונו המבוסס על ייעוץ לאורך שנים רבות.

הקפידו לערוך תיאום ציפיות

זוגות רבים המצויים בזוגיות שואלים את עצמם מהי זוגיות טובה. טרם מיסוד הקשר הזוגי וכניסה לחיים אינטנסיביים הכוללים שגרה, ההמלצה היא לערוך תיאום ציפיות במסגרתו כל אחד מהצדדים מגדיר מהי זוגיות טובה.

במהלך תיאום הציפיות ייתכן ובני הזוג יגלו כי לכל אחד מהם הגדרות שונות. יש לא מעט בני זוג המשוכנעים כי ההורים שלהם מהווים מודל אידיאלי לזוגיות ואילו יש אנשים המשוכנעים כי ההורים שלהם אינם מהווים מודל אידיאלי ומעוניינים לנהל זוגיות אחרת.

במהלך תיאום הציפיות בני הזוג מגבשים לעצמם הבנה לגבי המשך הדרך במטרה לבחור את הדרך המתאימה להם ביותר בהתאם לאופי שלהם.

למדו להקשיב אחד לשני

במסגרת הזוגיות ישנם שני אנשים אשר להם רצונות שונים ולכן ההמלצה היא להגיע למערכת היחסים בגישה פתוחה ככל הניתן. יכולת הקשבה מהווה פרמטר חשוב בהצלחה בקשר הזוגי. חשוב לא לבטל את הרגשות של בני הזוג אלא לדעת להכיל אותם ולשוחח על כל מה שמפריע. אנשים נוטים לדבר רבות ולא להקשיב, וגם כאשר ישנה הקשבה, זה על מנת לגבש תשובה ולא באמת לצורך הקשבה אמיתית ומכילה.

מדובר בסוג של תחרות שזוגות עושים בינם לבין עצמם. כדאי לנסות להקשיב במקום להיכנס למצב של תחרות במטרה להכיר טוב יותר ולנסות להבין את הצרכים השונים.  מובן לכל כי אי אפשר ליהענות לצרכים השונים, אבל ההקשבה מסייעת לשיפור ההרגשה. מרבית התלונות בזוגיות קשורות קשר ישיר לחוסר הקשבה ולכן כדאי לנסות להקשיב על מנת לשפר את התקשורת.

חשיבות ייעוץ זוגי

ייעוץ זוגי מסייע לזוגות לקבל מיקוד בכל הקשור לבעיות השונות בקשר וכן טיפים לשיפור הזוגיות. לאחר איתור הקשיים היועץ הזוגי מעניק לבני הזוג כלים מתאימים לבניית קשר המבוסס על תקשורת טובה. חשוב לזכור כי כל בעיה היא בעיה שניתן לפתור אותה באמצעות הכלים המתאימים ביותר.

לצורך כך בני הזוג נאלצים לקבל אחריות ולהבין כי יש מקום לשינוי. אין זה פשוט להגיע לקבלת ייעוץ זוגי, היות והייעוץ דורש מבני הזוג לשנות את דפוסי ההתנהגות שלהם. במידה וקיים רצון לשפר את המערכת הזוגית הרי חשוב מאד לקבל את ההחלטה ולעשות צעד נכון במטרה לשמור על זוגיות בריאה.

עודכן בתאריך: 7 באפריל 2024

דילוג לתוכן