כמה עולה טיפול CBT?

טיפול CBT (קוגניטיבי התנהגותי) הוא טיפול פסיכותרפי, ממוקד מטרה וקצר יחסית. זהו טיפול שנמשך כ-8 עד 16 מפגשים לכל היותר, והוא דורש מהמטופל שיתוף פעולה מלא ותרגול גם מעבר למפגשים עם המטפל (בין טיפול לטיפול). כמה עולה טיפול CBT? איך תדעו שהמטפל שבחרתם מוסמך? באילו מקרים תוכלו ליהנות מטיפול CBT בחינם והאם זה כדאי? ואיך פגישת ייעוץ אונליין יכולה לסייע למי שמתעניין בטיפול CBT?

בניגוד לטיפול הדינמי הקלאסי המסורתי (שהוא טיפול ארוך העוסק בניתוח חוויותיו של המטופל מהעבר), טיפול CBT מתמקד יותר במה שעובר המטופל בהווה ובמציאת פתרון לקשיים עמם הוא מתמודד. הטיפול מתבסס על ההנחה כי רוב האנשים מתמודדים עם קשיים רגשיים, שרובם נגרמים בשל דפוסי התנהגות ומחשבה לא נכונים, שהתקבעו בתוכנו במהלך החיים.

במסגרת הטיפול ובעקבות אותה הנחה, מנסה המטפל לשנות את אותם דפוסי מחשבה והתנהגות הגורמים לאדם לחוש מצוקה, מסייע לו לרכוש כלים להתמודדות ועוזר לו לנטרל את אותם דפוסים שליליים. טיפול CBT מתאים במיוחד לאנשים הסובלים מהפרעות חרדה שונות, הפרעת פוסט טראומה, הפרעת אכילה, דיכאון והפרעות מצב רוח, פוביות חברתיות, ועוד.

כמה עולה טיפול CBT? ולמה יש הבדלים במחירים?

מחירו של טיפול CBT מושפע על ידי כמה פרמטרים, ביניהם:

  • מהי הכשרתו של המטפל? ומה תחום המומחיות שלו?
  • האם יש לו רישיון של משרד הבריאות לעסוק בתחום?
  • כמה ניסיון הוא צבר?
  • באיזה מסגרת הוא עבד או עובד?

מחיר טיפול CBT פרטי

המחיר הממוצע של טיפול CBT פרטי הוא כ-₪350 לפגישה בת 50-40 דקות, אצל מטפלים מוסמכים בעלי רישיון. כמובן שיש מטפלים הגובים גם ₪450 ויותר ויש מטפלים הגובים גם ₪200 לטיפול.

פסיכולוגים ומטפלי CBT מומלצים:

דר ניסים קונקי
פסיכולוג קליני מומחה למבוגרים
ד"ר לפסיכולוגיה קלינית, מטפל במבוגרים בכל הגילאים. משלב טיפול דינמי וטיפול CBT קוגניטיבי-התנהגותי במגוון תחומים - דיכאון, חרדה, קשיי הסתגלות, משברי חיים, פוסט-טראומה ועוד
ריקי מרקביץ יעקבס, פסיכולוגית קלינית מומחית
פסיכולוגית קלינית מומחית, טיפול בהפרעות קשב
פסיכולוגית קלינית מומחית, טיפול בהפרעות קשב בילדים ומבוגרים, וכן טיפול בחרדות, הדרכת הורים, ויסות רגשי, דימוי וערך עצמי, מערכות יחסים ומשברי חיים
לרשימת המומחים המלאה והמחירים >>

אצל פסיכולוגים פרטיים תמצאו תורים זמינים יותר בהשוואה למערכת הבריאות הציבורית וגם תוכלו לבחור בעצמכם את המטפל. יתרון נוסף של טיפול פרטי הוא בכך שניתן לקרוא פרטים אודות המטפל טרם הפגישה, לשמוע עליו חוות דעת, המלצות, לקבוע פגישת ייעוץ ראשונית ולהחליף אותו ללא בעיה במידה ואין כימיה. דבר זה פחות פשוט לביצוע בטיפול ציבורי, ולעתים כלל לא אפשרי.

מחיר טיפול CBT אונליין – כ-₪350 בממוצע.

מחיר טיפול CBT פרטי לילדים – כ-₪350 בממוצע.

מחיר טיפול CBT בקופות החולים

לרוב מתחיל בהדרגה מ-₪100-60 לטיפול ועולה בהדרגה עד לכ-₪210. באופן כללי, המחיר הממוצע נע בין 150 ל-₪200 לפגישה.

טיפול CBT ציבורי ובקופות החולים לרוב יהיה קשה יותר לתיאום: אין הרבה מטפלים, קשה למצוא תורים זמינים ולרוב תאלצו להתפשר על התור הראשון אצל המטפל הראשון שתמצאו. חלק מהמטפלים נמצאים בתחילת דרכם המקצועית, ולא צברו עדיין מספיק ניסיון טיפולי בהשוואה למטפלים פרטיים.

כמו כן, חשוב לזכור שכל טיפול נפשי שאיננו פרטי, מתועד בתיק הרפואי של המטופל. גם משך הטיפולים שתהיו זכאים לו מוגבל, כך שבמידה ותצטרכו להמשיך בטיפול מעבר לכמות מסוימת, ייתכן שתצטרכו לשלם מחיר מלא.

את ההפניה לטיפולים המוזלים בקופות החולים ניתן לקבל מרופא המשפחה לדוגמה.

מחיר טיפול CBT לילדים בקופות החולים – בממוצע נע בין 150 ל-₪210 לפגישה.

מחיר טיפול CBT אונליין בקופות החולים – גם הוא נע בממוצע בין 150 ל-₪210 לפגישה.

טיפול CBT חינם – יש דבר כזה?

סטודנטים לטיפול קוגניטיבי התנהגותי לעתים מעבירים טיפולים המפוקחים על ידי מדריכי CBT מנוסים. חשוב לזכור שאותן פגישות מועברות על ידי הסטודנטים בפועל, ואלו עלולים להיות חסרי ניסיון או מיומנות מספקת בתחום. המחיר לרוב הוא סמלי (עד ₪180) ולעתים מדובר בטיפול חינם.

איך תדעו שהמטפל שבחרתם הוא מוסמך, ואיזו הכשרה צריכה להיות לו?

כאשר אתם ניגשים לבחור מטפל, חשוב שתשימו לב שהוא עומד בקריטריונים הבאים:

  • בעל תואר ראשון.
  • בעל תואר שני טיפולי.
  • בעל תעודת הסמכה מוכרת על איט"ה (האגודה הישראלית לטיפול התנהגותי).
  • מטפל שיש לו המלצות.
  • מטפל בעל ותק בתחום.
  • לוודא שיש לכם קליק עם המטפל, דבר שניתן לבדוק בפגישת ניסיון או פגישת ייעוץ.

עדיין מתלבטים? בואו לייעוץ ראשוני אונליין

כאן באתר תוכלו לקבוע פגישת ייעוץ ראשוני אונליין, עם מטפלי CBT מוסמכים, מומלצים ובעלי ותק, שאת כל המידע על קורות החיים שלהם, ותק וניסיון – תוכלו למצוא באתר.

פגישת ייעוץ המתקיימת בזמנכם הפנוי באופן מקוון, תחסוך לכם בילוי של שעות בפקקים, בדרכים, תשלום על חנייה, תשלום לבייביסיטר, ועוד. בעזרת הפגישה תוכלו לקבל את כל המידע על הטיפול, להבין האם זהו הטיפול הנכון עבורכם וכמובן ליצור חיבור ראשוני עם הפסיכולוג/ית המומחים בתחום.

לתיאום פגישת ייעוץ ראשוני אונליין עם פסיכולוגים ומומחים בטיפול CBT, לחצו כאן >>

אולי יעניין אותך גם:

עודכן בתאריך: 2 במאי 2023

דילוג לתוכן