טיפול וייעוץ זוגי לפני גירושין

הסטטיסטיקות אומרות שאחד מכל 3 זוגות מתגרשים, ואחת הסיבות המרכזיות לגירושין היא חוסר תקשורת זוגית. טיפול זוגי לפני גירושין יכול לסייע לבני הזוג להחליט האם להתגרש או לא. במידה ולא, לסייע להם לשקם את הזוגיות, להחיות את האהבה שאבדה ולייצר תקשורת זוגית מיטיבה.

להתגרש או לא? לקבל את ההחלטה הנכונה

כאשר בני הזוג עומדים בפני גירושין, הם צריכים להחליט האם מערכת היחסים שלהם ברת תיקון, או שהדבר הטוב ביותר עבורם הוא להמשיך כל אחד לדרכו. כדי לקבל את ההחלטה הטובה ביותר, כדאי לבחון את הקשר גם מעיניו של האחר, להכיר את המשמעויות של פרידה, לגלות האם עדיין יש לבני הזוג בסיס להישארות יחד ומהן הבעיות שגרמו להם לחשוב על פרידה.

טיפול זוגי מסייע לעשות את כל אלו תוך הצפה של הבעיות אל פני השטח ויצירת תקשורת כנה ופתוחה בין בני הזוג. בלמעלה מ-30% מהמקרים, בני זוג שעברו טיפול זוגי לפני הגירושין החליטו להשאר יחד, ולתת עוד צ'אנס לאהבה. זוגות נוספים מצליחים באמצעות טיפול זוגי להרגיע את רמות הכעס, ולפרק את החבילה בצורה נקייה ויפה יותר ובלי משקעים רגשיים קשים.

מטפלים זוגיים עם תו איכות.

בדיקות רקע מעמיקות

כל המומחים באתר
בעלי השכלה והסמכה
על פי התנאים שהגדרנו

נסיון מוצלח מוכח

לכל המומחים נסיון
מעשי רלוונטי והמלצות
שאימתנו אישית

ראיון אישי

עם כל המומחים
קיימנו ראיון מקיף
והתרשמנו לטובה

בקרה שוטפת של חוות דעת

ענת שלנו לא מפסיקה
לתשאל לקוחות ולוודא.
(גם איתכם היא תדבר)

מרכז אתרוג

טיפול זוגי ופסיכותרפיה
מרכז אתרוג, בניהולו המקצועי של יורם ראובני, מציע לזוגות נשואים ייעוץ וטיפול זוגי במגוון גישות טיפוליות מתקדמות בהתאמה לצרכי המטופלים. במרכז צוות מטפלים מוסמכים, בוגרי תואר שני טיפולי לאחר התמחות ובעלי ניסיון רב בתחום הטיפול והייעוץ הזוגי. הפגישות מתקיימות בקליניקה בחדרה, או אונליין בזום, לשיקולכם.

למה חשוב לנסות טיפול זוגי לפני גירושין?

טיפול זוגי לפני גירושין מסייע בבחינת המצב. אם עיקר הבעיה של בני הזוג היא תקשורת, טיפול זוגי טוב, שבו הם לומדים כיצד לתקשר נכון ומבלי להטיח זה בזו אשמה, יכול לסייע להם להעביר את מערכת היחסים שלהם לפסים חיוביים יותר.

קונפליקטים במערכות יחסים יכולים להביא לצמיחה ולא לגירושין, אם מנהלים אותם נכון, ובטיפול זוגי לומדים כיצד להקשיב לאחר מבלי לשמוע האשמה ותקיפה, וכיצד לפתור חילוקי דעות באופן שיספק את שני הצדדים.

אם אחד מבני הזוג העלה את נושא הגירושין כאות אזהרה שמשהו לא עובד במערכת היחסים, הפתרון הטוב ביותר למצב הוא טיפול זוגי, משום שהוא נוגע בשורש הבעיה ומציע כלים חדשים לפתרונה.

מחקרים מראים כי מרבית הזוגות שעברו תהליך טיפול זוגי, דיווחו שהתהליך היה אפקטיבי עבורם, שיפר את מערכת היחסים, הפחית את המצוקה של בני הזוג והשפעתו החיובית החזיקה גם לאורך זמן. לצד זאת, לעיתים הטיפול מוביל את הזוגות להחלטה לסיים את הנישואין. הצלחת הטיפול הזוגי תלויה בעיקר בעומק הבעיות, הקשיים הנפשיים של כל אחד מבני הזוג, מידת המוטיבציה של בני הזוגי ומערכת היחסים והאמון במטפל הזוגי.

להתגרש נכון וללא משקעים – בזכות טיפול זוגי

גם אם בתום טיפול זוגי תחליטו להתגרש, הטיפול יסייע לכם לסגור את העניינים בצורה טובה יותר. ראשית – תדעו שניסיתם כל שביכולתכם כדי להאבק על הנישואין וכך תוכלו להימנע מתהיות כדוגמת "האם הייתה דרך אחרת?".

שנית – כאשר כל הבעיות יוצאות אל פני השטח, קל יותר ללמוד את הנקודות לשיפור להבא, או לדעת על מה לא מוכנים להתפשר. הגילוי והליבון הללו יסייעו לכם להמנע מטעויות חוזרות, כאשר תחליטו לפתוח פרק ב', לאחר הגירושין.

אם יש ילדים משותפים, טיפול זוגי יסייע לכם להתמודד עם שאלות הקשורות אליהם, כמו למשל, איך לספר לילדים על גירושין ומתי?, וכן לסיים את זה יפה, כך שתוכלו להמשיך ולהפגש לאחר הגירושין מבלי לחוש איבה הדדית או כעס.

באמצעות קבלת החלטה משותפת על סיום מערכת היחסים, אפשר להגיע לגירושין קלים ונקיים יותר. כאשר אין טראומות משמעותיות מהתהליך, קל יותר גם להמשיך הלאה ולמצוא פרק ב' בחיים.

אין תחליף לתקשורת זוגית טובה. טיפול זוגי יכול לסייע לכם ליצור תקשורת טובה מאי פעם ולשקם את מערכת היחסים שלכם, או לאפשר לכם להפרד בצורה טובה ורגועה. בכל מקרה תרוויחו מכך כלים טובים לחיים ולמערכות זוגיות.

תשובות לשאלות נפוצות: יורם ראובני, מנהל מרכז אתרוג

 

  • בגידה באמון
  • משבר כלכלי – משבר כלכלי מעורר מתחים קשים וזוגות רבים, גם כאלה שמערכת היחסים ביניהם טובה, לא תמיד מצליחים לשרוד את המשבר ביחד. משבר כלכלי יכול להיגרם כתוצאה מפיטורין של אחד מבני הזוג, הפסדים כספיים משמעותיים ועוד.
  • שינויים אישיים – התפתחות אישית של אחד מבני הזוג יכולה להוביל למשבר שקשה לצאת ממנו. למשל, כשאחד מבני הזוג מפתח קריירה והשני מרגיש שהוא לא מצליח לממש את עצמו, כשהאישה מרוויחה יותר מהגבר והאגו שלו נפגע או כשמישהו מבני הזוג עובר שינוי אישי משמעותי והשפה המשותפת שלהם משתנה עד כדי יצירת פער עמוק.
  • איבוד עניין – בתחילת הקשר הכול נראה ורוד ואופטימי ואז, אחרי מספר שנים ו/או הקמת משפחה נשחק הקשר ובני הזוג מאבדים עניין, הריגוש נעלם והשחיקה מנצחת. כשאין יותר עניין בבן או בבת הזוג נדמה שאין טעם להישאר יחד.
  • חוסר אינטימיות פיזית – חיי המין הם אחד המרכיבים החשובים בחיי הנישואין ופעמים רבות, כשאחד מבני הזוג מגלה חוסר עניין או ירידה בחשק המיני, מגיעים התסכול והמתח. במצבים מסוג זה עלולה להופיע תחושה קשה של דחייה אצל בן הזוג השני מה שמוביל לעתים למסקנה שאין טעם להישאר ביחד.
  • זוגיות לא בשלה – פעמים רבות בוחרים אנשים לבנות חיים משתפים מתוך שיקולים שאינם תואמים לבשלות הקשר ביניהם. היריון לא רצוי או לא מתוכנן, שעון ביולוגי שמתקתק, התאהבות מרגשת שגורמת להם לבנות בית מבלי שבדקו לעומק האם יש בסיס עמוק יותר ליחסים וכולי. במקרים כאלה, כשהזוגיות אינה בשלה, הדרך לגירושין עלולה להיות קצרה.
  • משבר אישי או משפחתי – מחלה ממושכת של אחד מבני הזוג, קושי עמוק עם אחד הילדים או משבר במשפחה המורחבת הם רק חלק מהסיבות למשברים מסוג זה. במצבים אלה, מתעוררת הציפייה שבן או בת הזוג יתמכו וזה לא תמיד קורה. משברים קשים הם לא משהו שאפשר להתכונן אליו ופעמים רבות קשה לצלוח אותם ולהישאר יחד.
  • גיל הפרישה וילדים שעוזבים את הבית – כשבני הזוג יוצאים לגמלאות או כשהילדים עוזבים את הבית משתנה התמונה הזוגית. השהייה הממושכת בבית מגדילה את נקודות החיכוך בין בני הזוג, כמו גם העובדה שאין יותר הסחות דעת מעצם היותם של הילדים בבית. עובדה זו גורמת לשינוי עמוק במארג היחסים ולא תמיד חשים בני הזוג שאת המשבר הזה ניתן לפתור.
 • פעמים רבות, כשנדמה שאין יותר סיכוי לקשר ואין טעם להילחם על מה שפעם היה נדמה שיימשך לנצח, פונים זוגות רבים אל המוצא המוכר – גירושין. הפחד לגעת בכאב עמוק או בפערים שנראה כאילו אינם ניתנים לגישור מביאים זוגות רבים לבחור בפירוק החבילה.

  לתהליך כזה יש השלכות רבות ולעתים ארוכות טווח על כל אחד מבני הזוג. פירוק כזה עשוי להוליד תחושות של כישלון, אכזבה, תסכול, ירידה בביטחון העצמי, חרדה ועוד. לפני שנכנסים לזירה הזו שהיא, הרבה פעמים, קשה וכואבת מומלץ לבדוק אפשרות אחרת. לא תמיד קל לבחור ללכת לטיפול ולא תמיד שני בני הזוג רוצים טיפול באותה מידה. לכן רצוי להגיע להסכמה מלאה מתוך הבנה שאולי לא אבד הקלח על הנישואין ויש עדיין אפשרות להציל אותם.

  ייעוץ זוגי לפני גירושין הוא תהליך שבו מלווה את בני הזוג איש מקצוע בעל ניסיון רב בתחום המפלס להם נתיב חדש ומחזיר את התקווה ליחסים. המטפל או היועץ אינו קשור רגשית לחוויות ולתחושות של בני הזוג ולכן הוא תמיד אובייקטיבי ויכול לראות את שני הצדדים בצורה בהירה וברורה.

  • וודאו שלמטפל.ת תואר שני טיפולי, לאחר התמחות מעשית והדרכה ועבר.ה הכשרה לטיפול זוגי.
  • בפגישה הראשונה וודאו שאתם מרגישים בטוחים ומוגנים. האם נוח לכם  לחשוף כאב אישי וקושי? לעיתים נדרש זמן כדי להשתחרר ולתת אמון במטפל. תנו לעצמכם את הזמן הזה.

   

 • מוטיבציה לתהליך, אמון במטפל ולא מעט אומץ ותעוזה.

  אמנם הטיפול מצריך מבני הזוג השקעת זמן, מאמץ ומשאבים, אך התועלות עשויות לעלות על מחיר הפירוק הקשה של התא המשפחתי. לעומת זאת, אם הטיפול אכן לא נושא פרי, לפחות תהיה תחושה שניסיתם הכול.  

עודכן בתאריך: 21 באפריל 2024

דילוג לתוכן