טיפול זוגי לפני גירושין

הסטטיסטיקות אומרות שאחד מכל 3 זוגות מתגרשים, ואחת הסיבות המרכזיות לגירושין היא חוסר תקשורת זוגית. טיפול זוגי לפני גירושין יכול לסייע לבני הזוג להחליט האם להתגרש או לא, ובמידה ולא, לסייע להם לשקם את הזוגיות

להתגרש או לא? לקבל את ההחלטה הנכונה

כאשר בני הזוג עומדים בפני גירושין, הם צריכים להחליט האם מערכת היחסים שלהם ברת תיקון, או שהדבר הטוב ביותר עבורם הוא להמשיך כל אחד לדרכו. כדי לקבל את ההחלטה הטובה ביותר, כדאי לבחון את הקשר גם מעיניו של האחר, להכיר את המשמעויות של פרידה, לגלות האם עדיין יש לבני הזוג בסיס להישארות יחד ומהן הבעיות שגרמו להם לחשוב על פרידה.

טיפול זוגי מסייע לעשות את כל אלו תוך הצפה של הבעיות אל פני השטח ויצירת תקשורת כנה ופתוחה בין בני הזוג. בלמעלה מ-30% מהמקרים, בני זוג שעברו טיפול זוגי לפני הגירושין החליטו להשאר יחד, ולתת עוד צ'אנס לאהבה. זוגות נוספים מצליחים באמצעות טיפול זוגי להרגיע את רמות הכעס, ולפרק את החבילה בצורה נקייה ויפה יותר ובלי משקעים רגשיים קשים.

למה חשוב לנסות טיפול זוגי לפני גירושין?

טיפול זוגי לפני גירושין מסייע בבחינת המצב. אם עיקר הבעיה של בני הזוג היא תקשורת, טיפול זוגי טוב, שבו הם לומדים כיצד לתקשר נכון ומבלי להטיח זה בזו אשמה, יכול לסייע להם להעביר את מערכת היחסים שלהם לפסים חיוביים יותר.

קונפליקטים במערכות יחסים יכולים להביא לצמיחה ולא לגירושין, אם מנהלים אותם נכון, ובטיפול זוגי לומדים כיצד להקשיב לאחר מבלי לשמוע האשמה ותקיפה, וכיצד לפתור חילוקי דעות באופן שיספק את שני הצדדים.

אם אחד מבני הזוג העלה את נושא הגירושין כאות אזהרה שמשהו לא עובד במערכת היחסים, הפתרון הטוב ביותר למצב הוא טיפול זוגי, משום שהוא נוגע בשורש הבעיה ומציע כלים חדשים לפתרונה.

להתגרש נכון וללא משקעים – בזכות טיפול זוגי

גם אם בתום טיפול זוגי תחליטו להתגרש, הטיפול יסייע לכם לסגור את העניינים בצורה טובה יותר. ראשית – תדעו שניסיתם כל שביכולתכם כדי להאבק על הנישואין וכך תוכלו להימנע מתהיות כדוגמת "האם הייתה דרך אחרת?".

שנית – כאשר כל הבעיות יוצאות אל פני השטח, קל יותר ללמוד את הנקודות לשיפור להבא, או לדעת על מה לא מוכנים להתפשר. הגילוי והליבון הללו יסייעו לכם להמנע מטעויות חוזרות, כאשר תחליטו לפתוח פרק ב', לאחר הגירושין.

אם יש ילדים משותפים, טיפול זוגי יסייע לכם להתמודד עם שאלות הקשורות אליהם, כמו למשל, איך לספר לילדים על גירושין ומתי?, וכן לסיים את זה יפה, כך שתוכלו להמשיך ולהפגש לאחר הגירושין מבלי לחוש איבה הדדית או כעס.

באמצעות קבלת החלטה משותפת על סיום מערכת היחסים, אפשר להגיע לגירושין קלים ונקיים יותר. כאשר אין טראומות משמעותיות מהתהליך, קל יותר גם להמשיך הלאה ולמצוא פרק ב' בחיים.

אין תחליף לתקשורת זוגית טובה. טיפול זוגי יכול לסייע לכם ליצור תקשורת טובה מאי פעם ולשקם את מערכת היחסים שלכם, או לאפשר לכם להפרד בצורה טובה ורגועה. בכל מקרה תרוויחו מכך כלים טובים לחיים ולמערכות זוגיות.

עודכן בתאריך: 19 בספטמבר 2021

דילוג לתוכן