מצא מומחה לייעוץ אונליין

הדרכת הורים פרטנית: ייעוץ עם מדריכת הורים אונליין או בקליניקה

הדרכת הורים עוסקת בתקשורת, בהצבת גבולות, בהתמודדות עם אתגרי הורות יומיומיים החל מהגיל הרך ועד לגיל ההתבגרות, ובנוסף, מסייעת להורים להתמודד נכון יותר במצבי משבר. איך לבחור מדריכת הורים? מתי עדיף לפנות להדרכה קבוצתית, מתי לייעוץ אישי פרטני ובאילו מקרים עדיף לשלב טיפול רגשי לילד? כל התשובות לפניכם.

כיוון שלא לימדו אותנו להיות הורים, אנחנו לא תמיד מודעים לאופן שבו אנו פועלים ולמלכודות הרבות שאנחנו עלולים למעוד בהן כשאנחנו מנסים לתת לילדים שלנו את הטוב ביותר שאנו יכולים. פעמים רבות אנו כהורים מבולבלים ולא בטוחים כיצד עלינו לנהוג.

כאן באה לידי ביטוי הדרכה הורית, אשר מסייעת לנו לענות על שאלות, להפיג ספקות ולרכוש כלים להתמודדות עם אתגרי ההורות השגרתיים שכל הורה והורה נתקל בהם.

איך לבחור מדריכת הורים מומלצת?

האם כל מי שעברה קורס הדרכת הורים באמת מתאימה לתת ייעוץ מקצועי בתחום מורכב כל כך? כמובן שלא. קיימת חשיבות גבוהה להשכלה אקדמית בתחום טיפולי/חינוכי/ייעוצי רלוונטי, קורסים מוכרים, התמחות תחת הדרכה מקצועית, ובעיקר נסיון מעשי והמלצות.

לכן כאן ב Experts הגדרנו תנאי קבלה למדריכי ומדריכות הורים. אנו מקפידים לבדוק את התעודות וההסמכות, הגורם המדריך והנסיון של כל מדריכת הורים שמבקשת להצטרף אלינו. בנוסף, אנחנו מבצעים בקרת איכות שוטפת על מנת לוודא את שביעות רצון הפונים לאורך זמן.

בנוסף לתנאי הסף, אנחנו ממליצים לכם לבחור את היועצת או היועץ שמתאימים לכם מבחינת רקע, נסיון, גישה טיפולית ותקציב.  בין אנשי המקצוע, תפגשו גם מומחים בעלי הכשרה ונסיון טיפולי עם ילדים (פסיכולוגים ועו"ס), אליהם מומלץ לפנות אם אתם חשים שקיימת בעיה רגשית או נפשית אצל הילד.

פסיכולוגיות, מטפלות ומדריכות המקיימות הדרכה הורית:

יהודית אוליבר

יהודית אוליבר

מדריכת הורים קבוצתית ופרטנית
מדריכת הורים מוסמכת מכון אדלר ומשרד החינוך, מומחית בהדרכת הורים למתבגרים ובהדרכת הורים לילדים עם קשיי קשב וריכוז או לקויות למידה.

אסנת גרתי

אסנת גרתי

פסיכולוגית קלינית ומנהלת מרכז גרתי לטיפול רגשי ברעננה
פסיכולוגית קלינית מומחית בעלת ניסיון של 20 שנה בקליניקה ובמוסדות שונים בטיפול פסיכולוגי לילדים ונוער, מטפלת CBT והדרכת הורים

רקפת ירדן

רקפת ירדן

פסיכותרפיסטית, מטפלת CBT, עו"ס קלינית
מטפלת בחרדות אצל מבוגרים ובני נוער, דיכאון, וויסות רגשי, הדרכה הורית. משלבת מגוון גישות להתפתחות עצמית וליווי בדרך שלך.

ריקי מרקביץ יעקבס

ריקי מרקביץ יעקבס

פסיכולוגית קלינית לילדים ולמבוגרים ומטפלת CBT בתל אביב
פסיכולוגית קלינית, העובדת עם אוכלוסיה מגוונת (ילדים ומבוגרים), מתמחה בטיפול בחרדות, הפרעות קשב וריכוז, הדרכת הורים, ויסות רגשי, דימוי וערך עצמי, מערכות יחסים ומשברי חיים

לרשימת כל המומחים להדרכת הורים לחצו כאן >

מה המטרה של הדרכה הורית?

הדרכה הורית נועדה לתת להורים כלים שיסייעו להם בהתמודדויות יום יומיות עם הילדים. לא מדובר דווקא בילדים עם הפרעות התנהגות מיוחדות או בילדים עם צרכים מיוחדים או במשפחות שעברו טראומה, אלא גם בהתמודדויות "רגילות" ומוכרות כמו: הצבת גבולות, התפרצויות זעם, מריבות ותסכולים.

מטרתה של הדרכה הורית – להפוך את החיים בבית לנעימים יותר, את ההורות לברורה ונינוחה יותר ואת תהליך הגדילה של הילדים לבריא יותר.

הדרכת הורים פרטנית: אונליין, בקליניקה או בבית

הדרכת הורים פרטנית מתקיימת במסגרת מצומצמת של הורים ומדריך או מטפל והיא מאפשרת סביבה אינטימית ובטוחה יותר להורים להביע את עצמם ואת החששות שלהם.

הדרכה זו יכולה להתקיים אונליין, כפגישות טלפוניות או בזום, בקליניקה או בביתכם. מטרתה להעניק להורים כלים להתמודדות עם דילמות, שאלות וקשיים במשפחה.

במהלך הדרכת הורים בבית נוצרת אפשרות להתבונן על ההתנהלות השגרתית של ההורים ולזהות דפוסים ואופני התנהלות שגויים.

ניתן לתאם צפייה בבית המשפחה או במסגרת החינוכית של הילדים בזמן אמת. לפעמים שיחה עם הילדים עצמם תורמת מאוד לתהליך.

התהליך מאפשר שינוי ניכר ומהיר יחסית בתקשורת ובאווירה המשפחתית. כבר לאחר מספר קטן של מפגשים אפשר להבחין בתוצאות החיוביות

הדרכת הורים פרטנית אונליין באמצעות שיחות טלפוניות או פגישות וידאו בזום תעזור לכם להתמודד טוב יותר בסיטואציות הוריות יומיומיות כמו:

 • התארגנות רגועה יותר: בבוקר, לקראת שינה או בביצוע שיעורי בית וסידור החדר
 • הצבת גבולות בצורה יעילה ונעימה יותר
 • להגיב נכון להתנהגויות מפריעות
 • לזהות מאבקי כוח ולצאת מהם
 • להתמודד היטב עם מריבות בין אחים
 • יצירת הסכמים ועמידה בהם
 • הפיכת הילדים למעורבים בתחזוקת הבית
 • הבנה של כיצד אתם מענישים (אם בכלל) ומציאת חלופות מכבדות ויעילות יותר
 • גיבוש עמדות בסוגיות של גיל ההתבגרות

השיטה מחזקת את התא המשפחתי, את התקשורת בין בני המשפחה, את הסמכות ההורית ואת הדרך החינוכית, במיוחד כי היא מתרחשת במקום הבטוח והנוח ביותר עבור ההורים.

המלצות להתמודדות

כהורים, יש לכם את היכולת לסייע ולהקל על הילד שלכם ועל עצמכם. אם אתם חווים קשיים, התלבטויות, חילוקי דיעות בין ההורים, אל תתקעו עם הקושי.

כאן באתר תוכלו לבחור פסיכולוגית או מדריכת הורים מוסמכת ולקבוע פגישת ייעוץ ראשוני אונליין. הייעוץ ייתן לכם כיוון ראשוני להתמודדות והכוונה להמשך הטיפול או ההדרכה במידת הצורך.

הדרכת הורים לגיל הרך

הדרכת הורים לגיל הרך נועדה עבור הורים לילדים צעירים המתמודדים עם התמודדויות ספציפיות לשנות הילדות הראשונות. מחקרים הראו כי הדרכה זו נמצאה ככלי יעיל לטיפול בילדים קטנים. הדרכה כזו מומלצת מאוד כיוון שהיא יכולה להביא לשינוי חיובי בזמן קצר יחסית.

ההדרכה מעצימה את ההורים ואת מקומם במשפחה, מסייעת בבניית סמכות הורית ומחזקת את ההורות. הדרכת הורים לגיל הרך הכרחית כחלק מתהליך טיפולי רגשי בילד, במיוחד בילדים צעירים.

הדרכת הורים למתבגרים

גיל ההתבגרות הוא שלב מעבר חשוב ומכיל קשיים שונים הקשורים למעבר מילדות לבגרות:

 • הרצון לעצמאות אל מול התלות בהורים
 • הרצון להתבלט בלימודים ובחברה
 • יצירת זהות ייחודית אל מול הרצון להשתייך ו"להיות כמו כולם"
 • מפגשים ראשונים עם בני המין השני, אהבה ראשונה ואף אהבה נכזבת
 • התמודדות עם השינויים הפיזיולוגיים והרגשיים שבאים בעקבותיהם ויוצרים קונפליקטים הקשורים לדימוי הגוף, לדימוי עצמי ולגיבוש הזהות המינית.

זוהי תקופה סוערת בפני עצמה, שלעיתים יכולה להוביל למצוקות רציניות.

הדרכת הורים למתבגרים מאפשרת להורים למתבגרים או לילדים רגע לפני גיל ההתבגרות לרכוש כלים יעילים וגישות בונות שיעזרו לילדיהם לעבור את התקופה הגועשת הזו בשלום.

היא מיועדת הן למצבים נורמטיביים לגיל זה והן למצבים שחורגים מהנורמה כמו בעיות בדימוי הגוף הגורמות להפרעות אכילה, בעיות התנהגות אצל ילדים ונוער העלולות להתפתח לעבריינות, דיכאון או חרדה שעלולים להחמיר ואף להוביל לאובדנות.

הדרכת הורים למתבגרים יכולה לשמש לכם כלי חשוב ומשענת יציבה כדי שתוכלו לתמוך בילדכם בצורה הטובה ביותר בשלב מעבר חשוב זה בחייהם. התהליך מאפשר שינוי ניכר ומהיר יחסית בתקשורת ובאווירה המשפחתית. כבר לאחר מספר קטן של מפגשים אפשר להבחין בתוצאות החיוביות.

איזו הדרכת הורים מתאימה לכם - וכמה זה עולה?

מיקום איך זה עובד? מחיר
סדנאות הורים בקופות החולים במקומות שונים ברחבי הארץ ובסניפי קופ״ח מפגשים קבוצתיים להורים לילדים צעירים במיוחד, או הורים לילדים בעלי צרכים מיוחדים ₪50-70 למפגש
סדנאות במרכזי הדרכת הורים פנים אל פנים או מקוון מפגשים קבוצתיים ₪2000-5000 לסדרת מפגשים
הדרכת הורים פרטנית פנים אל פנים או מקוון מפגשים אישיים בבית או בקליניקה כ-₪400 למפגש
הדרכת הורים אונליין מקוון מפגשים אישיים החל מ-₪220 למפגש

מתי נדרש גם טיפול רגשי לילד?

על שאלה זו יוכלו הפסיכולוג או מדריכת ההורים לענות לכם לאחר שיחה או פגישה ראשונית.

ככלל, קיימים מצבים בהם הדרכת הורים היא יעילה ומספקת גם ללא טיפול לילד. כך בין השאר אצל ילדים בגיל הרך, עד גיל 5-6, אצל ילדים גדולים יותר שמסרבים להגיע לטיפול, או אצל ילדים עם בעיות התנהגות בבית הדורשות בעיקר ייעוץ והקניית כלים להורים. ההורים לומדים איך להתמודד עם התנהגות הילד ולסייע לו בהתמודדות שלו.

במצבים בהם כן מתקיים טיפול רגשי לילד, עפ"ר הוא מלווה בהדרכה הורית: הפסיכולוג נפגש עם הילד אחת לשבוע, לומד את אישיותו וצרכיו הטיפוליים, ובמקביל פוגש את ההורים ללא הילד פעם או פעמיים בחודש: במפגשים אלו, המטפל מקבל מההורים מידע שעוזר לו להבין טוב יותר את התמונה השלמה ומספק להם עיצות להתמודדות עם הילד בבית בהתאם להכרותו עם הקשיים והצרכים של הילד. השילוב של טיפול רגשי לילד והדרכת הורים מניב תוצאות מטיביות.

איך הדרכת הורים יכולה לעזור כחלק מטיפול פסיכולוגי לילדים? צפו בסרטון:

לקביעת הדרכת הורים וייעוץ ראשוני אונליין עם מטפלים מומחים – לחצו כאן >>

שאלות ותשובות נפוצות

 • הדרכה הורית יכולה להתקיים במסגרת קבוצתית או במסגרת פרטנית – פנים אל פנים. בתהליך קצר וממוקד למדי תוכלו לקבל ידע וכלים על שלבי ההתפתחות של הילד, על הצרכים השונים שיש לו בכל שלב וכך להבין את התנהגותו טוב יותר.

  הדרכה הורית מלמדת אותנו כיצד אנחנו, כהורים, יכולים לתמוך ולסייע כדי להפוך את שגרת הבית שלנו לנעימה יותר.

  לעיתים יש מבוכה להעלות סוגיות העולות בבית בפני קבוצה שלמה, ולעיתים הורים זקוקים להנחיה מדויקת יותר עבורם, כדי ליצור אווירה משפחתית נעימה, עם פחות עימותים ושיתוף פעולה מירבי.

 • קשיים בקבלת גבולות, ביטחון עצמי נמוך, בעיות שינה והרדמות, מריבות בין אחים, קשיי התנהגות בכלל והתפרצויות זעם בפרט, קשיים בהתמודדות עם תסכולים.

  הדרכת הורים לגיל הרך יכולה לעזור גם בקשיים סביב משברים רגילים לחלוטין כמו מעבר למסגרת חדשה וקשיי הסתגלות, מעבר דירה, גמילה, הולדת אח, או משברים קשים יותר כמו התמודדות עם מחלה, גירושין או מוות.

 • ילדים עם צרכים מיוחדים הם ילדים הסובלים מבעיות פיזיולוגיות, התפתחותיות, התנהגותיות או רגשיות מתמשכות ודורשות טיפול מיוחד ושונה מזה הנדרש עבור ילדים אחרים בני גילם.

  מדובר, לדוגמה, בילדים עם שיתוק מוחין, אוטיזם ותסמונת אספרגר, תסמונת דאון, פיגור, הפרעות קשב וריכוז וקשיי למידה אחרים וילדים בעלי תסמונות אחרות.

  הורים לילדים עם צרכים מיוחדים מתמודדים עם לחצים ואתגרים גדולים הרבה יותר מאלו שחווים הורים לילדים בריאים.

  הורים אלו גם אינם פטורים מהעומס והלחץ השגרתי של טיפול בבית ובשאר המשפחה. כיוון שמדובר בעומס כרוני, הורים אלו נמצאים בסיכון גבוה לשחיקה פיזית ונפשית, לדיכאון, חרדה, כאבי גב ושורה ארוכה של בעיות נוספות.

  ייעוץ להורים לילדים עם צרכים מיוחדים מסייע להורים לבנות ולשמר קשר ותקשורת איכותיים בתוך המשפחה – עם הילד בעל הצרכים המיוחדים, עם אחיו ואחיותיו ועם בן או בת הזוג. היא גם עוזרת לבנות מודל נכון של הורות כלפי הילדים, שכל אחד מהם זקוק לגישה שונה מהוריו.

  מדריכת ההורים מסייעת להורים להתמודד נכון עם העומס והלחץ על ידי בניית שגרה נכונה ויעילה, עוזרת בהפגת דאגות וחששות מהעתיד, עוזרת לאתר נקודות חוזקה ומשאבים סמויים ועוד.

  הדרכת הורים לילדים עם צרכים מיוחדים היא משענת חשובה עבור הורים לילדים עם צרכים מיוחדים ויכולה לשמש גלגל הצלה למשפחה שלמה.

 • הפרעת קשב וריכוז ברמות שונות אצל ילדים יכולה להציב אתגרים מורכבים ובלתי צפויים עבור ההורים.

  זו הסיבה שקיימת הדרכת הורים לילדים עם הפרעת קשב וריכוז.

  ההדרכה מספקת הכוונה מקצועית המסייעת להורים ללמוד אודות התופעה שממנה סובלים ילדיהם ולהתמודד טוב יותר עם התסמינים וההשלכות שלה.

  זוהי הדרך הטובה ביותר לעזור לילדים עם הפרעות קשב וריכוז – ללמוד אודות מצבם בצורה מעמיקה ולפנות לאיש מקצוע שידריך כיצד לתמוך בילדים בצורה טובה יותר.

  הדרכה זו יכולה להתקיים בקבוצות או בצורה פרטנית ולעתים יכולה להתרחש גם בבית המשפחה.

  הורים רבים משתפים שקבוצת ההורים מסייעת להם להתמודד טוב יותר עם האתגרים ואילו הורים אחרים מעדיפים הדרכה אישית וליווי פרטני.

  לאחר למידה אודות הפרעת קשב וריכוז ופיתוח ערוץ תקשורת איכותי עם הילד, ההדרכה מסייעת לבנות לוח זמנים יומי או מסגרת אחרת המתחשבת בקשיים של הילד ובצרכים הספציפיים שלו. כך בונים מסגרת תומכת לילד, שתסייע לו להתרכז ללמוד למרות הקשיים שהוא מתמודד איתם.

 • כאשר אתם נתקלים בקשיים הקשורים לגידול ילדים, זה לא תמיד קל למצוא בייביסיטר, זמן, לצאת מהבית ולהתייעץ עם אנשי מקצוע. הדרכת הורים אונליין, בזום, היא דרך נוחה ופשוטה לקבל כלים, הכוונה וסיוע – מהבית.

  תוכלו לקבל ייעוץ הורי מקצועי מרחוק בזום (ZOOM), עם פסיכולוגית מדריכת הורים מוסמכת שתסייע לכם להתמודד עם קשיים ואתגרים כמו: הפרעות התנהגות, התקפי זעם אצל ילדים, הצבת גבולות, סמכות הורית, בעיות הסתגלות, מריבות בין אחים, הפרעות קשב וריכוז, גמילה מחיתולים, ועוד.

5/5 (23 מדרגים)

אהבתם? שתפו:

עודכן בתאריך: 6 בנובמבר 2022

דילוג לתוכן