טיפול זוגי וייעוץ זוגי במרכז אתרוג בחדרה

מתמודדים עם סערה בזוגיות שלכם, קונפליקטים לא פתורים ומתקשים למצוא בסיס משותף עם בן/בת הזוג? אתם לא לבד. אל תאבדו תקווה ופנו אלינו לטיפול או ייעוץ זוגי במרכז אתרוג בחדרה כדי לקבל את התמיכה שתעזור לכם להתעלות על המשברים, לחזק את הזוגיות ולקחת אותה צעד אחד קדימה.

לזהות את הצורך בטיפול זוגי או בייעוץ זוגי

התערבות טיפולית זוגית אינה מיועדת רק לרגעים של שלווה או כדי לשמר מערכת יחסים טובה ורגועה, היא יכולה להיות גלגל הצלה של ממש כאשר מערכת היחסים נתקלת במשברים חריפים.

אם אתם מוצאים את עצמכם לכודים ברשת של קונפליקטים מתמשכים ובעיות תקשורת לא פתורות, טיפול זוגי הוא לא רק פתרון – הוא הפתרון הטוב ביותר. זיהוי הצורך בטיפול או ייעוץ ופנייה אקטיבית אליו הוא צעד חשוב שמשמעותו היא השקעה בחוזק ובחוסן של הזוגיות והתא המשפחתי.

טיפול זוגי במרכז אתרוג בחדרה

אתרוג הוא מרכז לאבחון וטיפול פסיכולוגי. אנשי המקצוע שלנו הם בוגרי תואר שני לאחר התמחות ובעלי ניסיון רב בתחום הטיפול והייעוץ הזוגי.

הטיפול אצלנו מתקיים באווירה מכבדת ונעימה, תוך התכווננות מרבית לצרכים הייחודים שלכם. במרכז תמצאו את אנשי המקצוע שלנו בזמינות מלאה, עם אפשרות למגוון רחב של טיפולים והתערבויות בקליניקה (חדרה, פרדס חנה-כרכור) או אונליין בזום לבחירתכם.

מתי מומלץ לפנות לייעוץ או טיפול זוגי?

 • כאשר דפוסי תקשורת מובילים לקונפליקטים תכופים או לאי הבנות בזוגיות.
 • לאחר אירועי חיים משמעותיים, כגון אובדן עבודה, מעבר בית, רילוקיישן או לידת ילד, שיכולים לאתגר את הזוגיות והתא המשפחתי.
 • כאשר האמון נפגע, ויש צורך בבנייה מחדש.
 • אם האינטימיות הרגשית דועכת, ובני הזוג מרגישים מנותקים.
 • זוגות שמחפשים ייעוץ לפני נישואין במטרה לבנות בסיס יציב וחזק.
 • אנשים שמעוניינים לחקור צמיחה אישית בהקשר של מערכת היחסים שלהם.
 • כאשר בני הזוג שואפים להביא לשינויים מהותיים ומתמשכים במערכת היחסים.

החיים הזוגיים והמשפחתיים הם מסע חיים מאתגר המכיל בתוכו שלבים רבים ותהליכי התפתחות ועוגנים שונים. בכל אחד מהשלבים ישנם מטרות ותהליכים חשובים שיש לתת להם את המיקוד, המרחב הנכון והתבוננות עצמית ומשותפת – עבודה על הזוגיות והמשפחתיות דורשת השקעה ועבודה עצמית ובין-אישית.

הבחירה בין ייעוץ זוגי לטיפול זוגי תלויה באופי ובעומק האתגרים בתוך הזוגיות. אם אתם מתמודדים עם חששות ספציפיים ומיידיים, ייעוץ זוגי עשוי להיות הבחירה המתאימה. עם זאת, אם אתם מתמודדים עם בעיות רגשיות עמוקות יותר או מחפשים שינוי ארוך טווח, טיפול זוגי מציע גישה מקיפה יותר.

ישראלה חרוב
מטפלת בטיפולים פרטניים, זוגיים ומשפחתיים

בוגרת תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית, מוסמכת על ידי האגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי. במסגרת העשייה הטיפולית במהלך 26 שנה, מלווה זוגות ומשפחות רבות. אופי הטיפול מותאם לצורך ולמטרות, תוך שילוב גישות טיפוליות, טיפול דינאמי חוויתי או קוגנטיבי-התנהגותי.

 • כשמדובר בחיפוש אחר תמיכה למערכת היחסים שלכם, חיוני להבין את ההבדלים בין טיפול זוגי לייעוץ זוגי, שכן כל אחד מהם משרת מטרה שונה במתן מענה לצרכים הייחודיים של בני הזוג.

  ייעוץ זוגי: התערבות ממוקדת וקצרה בסוגיות ספציפיות ונקודתיות

  לעתים קרובות, זוגות מבקשים ייעוץ זוגי כאשר הם מתמודדים עם אתגרים או קונפליקטים ספציפיים בתוך מערכת היחסים שלהם. זה דומה לחיפוש הכוונה מקצועית כדי להתמודד עם סוגיה מסוימת, תקלות בתקשורת ואתגרים ספציפיים שניתן לזהות אותם.

  צורת ייעוץ זו היא בדרך כלל קצרת טווח ומתמקדת בטיפול בחששות מיידיים, שיפור התקשורת ויישום פתרונות מעשיים.

  טיפול זוגי: התערבות מעמיקה יותר בדינמיקה של הזוגיות

  טיפול זוגי הוא תהליך מעמיק ומקיף יותר שמתעמק בדינמיקה הבסיסית של הזוגיות. זה מתאים לבני זוג המתמודדים עם בעיות רגשיות עמוקות יותר, קונפליקטים ארוכי שנים או דפוסים שהתפתחו עם הזמן.

  טיפול זוגי בוחן לעתים קרובות את ההיסטוריה הרגשית של כל אחד מבני הזוג, תוך התייחסות לחוויות העבר שעשויות להשפיע על הדינמיקה הנוכחית של מערכת היחסים.

  צורת טיפול זו היא בדרך כלל לטווח ארוך יותר ומבקשת להביא לשינוי מערכתי בתוך מערכת היחסים ומתוך כך לטפח צמיחה והבנה אישית.

 • המטפלים המיומנים שלנו משתמשים בטכניקות כדי להקל על תקשורת פתוחה, להציף את הקשיים והקונפליקטים שמציקים ודרך כך לחקור ולנתח את הנוף הרגשי של מערכת היחסים שלכם.

  מתוך כך, לאורך תהליך הטיפול בני הזוג לומדים בהדרגה להכיר באופן מעמיק ומודע יותר את עצמם, את בן/בת הזוג ואת האופן שבו התפיסות, האמונות והדפוסים שכל אחד מביא "מהבית" משפיעים ומעצבים את היחסים והתקשורת ביניהם.

  בטווח הארוך, ההיכרות המודעת והמעמיקה הזו מובילה לשחרור מכבלים של דפוסים ישנים ומייצרת שיפור בהבנה בין בני הזוג וביכולת של כל אחד מהם להכיל את עצמו ואת הצד השני במסגרת הזוגיות.

 • אנו במרכז אתרוג שמים מספר דגשים דרכם אנו שואפים לחזק את המערכת הזוגית:

  מפגשים אישיים ומשותפים: לטיפול אישי או זוגי לתושבי פרדס חנה-כרכור, חדרה ואיזור השרון.
  ההנחה היא שכל זוגיות מורכבת משני אנשים שהם שתי ישויות נפרדות ועצמאיות בעולם שחשוב להכיר ולהבין אותם לעומק גם בנפרד וגם יחד. בטיפול הזוגי ייערכו מפגשים משותפים, כמו גם מפגשים פרטניים, זאת בהתאם לאופי האתגרים הזוגיים, המטרות הטיפוליות, הצרכים של בני הזוג והשלב בו נמצאים בטיפול.

  שיפור תקשורת: דגש על פיתוח והקנייה של טכניקות לשיפור התקשורת וההבנה בין בני הזוג.

  אסטרטגיות ליישוב קונפליקטים: ציוד זוגות בכלים לחשיפת קונפליקטים והתמודדות איתם בצורה בונה.

  בניית אינטימיות וחיבור: אינטימיות רגשית ופיזית היא הבסיס לקשר זוגי. המפגשים הטיפוליים ממוקדים בשיקום ובנייה מחדש של האינטימיות הזוגית.

 • משך הטיפול או הייעוץ משתנה בהתאם לעומק האתגרים הזוגיים וההתקדמות שנעשתה, מה שמבטיח שתקבלו את התמיכה הדרושה לשינוי מתמשך. זה יכול להיות בטווח שבין מספר מפגשים בודדים לייעוץ זוגי בסוגיה ספציפית וממוקדת ועד טיפול זוגי מעמיק של חודשים ואף שנים.

 • במסגרת הטיפול, בני הזוג נפגשים יחדיו על מנת לשוחח על הבעיות בקשר בנוכחותו של המטפל המקצועי. המטפל משמש כמתווך ומקשר המאפשר לבני הזוג להתמודד עם בעיות התקשורת שלהם ולהתגבר על נקודות המחלוקת.

  בתחילת הטיפול הזוגי, כל אחד מבני הזוג שוטח בפני המטפל את הנקודות העיקריות שלדעתו מפריעות לתקינות מערכת היחסים. בשלב זה המטפל מגבש הבנה לגבי טיב הבעיות והנושאים סביבן הן מרוכזות ומגבש תוכנית מתווה לשיקום מערכת היחסים של הזוג וליצירת אפיק תקשורת בטוח ואפקטיבי. לעיתים המטפל נוגע בחוויות מהילדות של אחד או שני בני הזוג ובוחן כיצד הם משפיעים על התנהלותו במערכת היחסים.

  השלבים הראשונים של טיפול זוגי כוללים שאלות לגבי הדרך בה כל אחד מבני הזוג תופס את מערכת היחסים, הדרך שבה כל אחד מהם מתמודד עם קונפליקטים, המסוגלות הרגשית שלהם למתן תמיכה הדדית רגשית, הדברים שכל אחד מהם עדיין אוהב במערכת היחסים, וכן שאלות שמטרתן להבין מתי היתה נקודת המפנה ומה גרם לה.

  הפגישה הבאה תהיה פגישה יחידנית עם כל אחד מבני הזוג בה יובררו נושאים מהעבר, ידונו חששות בנוגע לבעיות התנהגות וכן הלאה. בשלבים הבאים של הטיפול הזוגי, הפגישות הן שוב פגישות זוגיות, ובהן המטפל מנסה לגלות דפוסי התנהגות מכשילים שחוזרים על עצמם, לקדם פתיחות רגשית בין בני הזוג ולבנות את הקשר ביניהם מחדש.

 • פעמים רבות, כשנדמה שאין יותר סיכוי לקשר ואין טעם להילחם על מה שפעם היה נדמה שיימשך לנצח, פונים זוגות רבים אל המוצא המוכר – גירושין. הפחד לגעת בכאב עמוק או בפערים שנראה כאילו אינם ניתנים לגישור מביאים זוגות רבים לבחור בפירוק החבילה.

  לתהליך כזה יש השלכות רבות ולעתים ארוכות טווח על כל אחד מבני הזוג. פירוק כזה עשוי להוליד תחושות של כישלון, אכזבה, תסכול, ירידה בביטחון העצמי, חרדה ועוד. לפני שנכנסים לזירה הזו שהיא, הרבה פעמים, קשה וכואבת מומלץ לבדוק אפשרות אחרת. לא תמיד קל לבחור ללכת לטיפול ולא תמיד שני בני הזוג רוצים טיפול באותה מידה. לכן רצוי להגיע להסכמה מלאה מתוך הבנה שאולי לא אבד הקלח על הנישואין ויש עדיין אפשרות להציל אותם.

  ייעוץ זוגי לפני גירושין הוא תהליך שבו מלווה את בני הזוג איש מקצוע בעל ניסיון רב בתחום המפלס להם נתיב חדש ומחזיר את התקווה ליחסים. המטפל או היועץ אינו קשור רגשית לחוויות ולתחושות של בני הזוג ולכן הוא תמיד אובייקטיבי ויכול לראות את שני הצדדים בצורה בהירה וברורה.

  • הטיפול מתבצע על ידי אנשי מקצוע בעלי השכלה אקדמאית וניסיון רב בתחום.
  • המרחב הטיפולי משרה ביטחון ורוגע.
  • כל אחד מבני הזוג מקבל את המקום שלו לחשוף כאב וקושי.
  • אם הגעתם אל פי התהום, למה לא לנסות משהו שיכול למנוע מלחמות פירוק מיותרות?
 • טיפול זוגי נועד לשקם את הזוגיות ואת מרקם היחסים, אך לא מיועד לטפל בבעיות התנהגותיות כמו התמכרות לסמים, לאלכוהול או לאלימות. במקרים אלה על בן הזוג הבעייתי לעבור תחילה טיפול ייחודי כדי להבריא ולהשתחרר מהתנהגויות הרסניות, ורק אז ניתן לעסוק בטיפול הזוגי.

המטפלים המנוסים שלנו כאן כדי להיפגש, לשמוע, לתת כתף ולהציע מפגש פורה ואותנטי לקראת חיבור מחודש ויצירת בסיס גמיש למערכת היחסים שלכם. צרו קשר עוד היום כדי לעשות את הצעד הראשון לקראת זוגיות בריאה והרמונית יותר.

עודכן בתאריך: 21 באפריל 2024

דילוג לתוכן