מידע מקצועי

שקרים אצל ילדים – איך להגיב?

הגילוי של הורים שילדם משקר מעורר פעמים רבות תחושות חזקות וקשות בהורים. מהם ההיבטים ההתפתחותיים והסיבות לשקרים אצל ילדים, ומהן הדרכים ההוריות להתמודד עימם.
להמשך קריאה

פסיכו יוגה (PYT) – טיפול ייחודי בחרדה

Psycho Yoga Therapy (טיפול פסיכו-יוגי), היא שיטה טיפולית ייחודית לטיפול בחרדה בילדים, על מנת להקל עליהם ולשפר את התמודדותם.
להמשך קריאה
מרכז גרתי

סימפטומים גופניים אצל ילדים

ילדים רבים מבטאים מצוקות רגשיות, דברים שמטרידים אותם או סיטואציות שהם מתקשים להכיל או למצוא להן פתרון - דרך גופם.
להמשך קריאה
אסנת גרתי פסיכולוגית קלינית לילדים

מי מפחד מטיפול פסיכולוגי?

כמה מהפחדים הנפוצים של הורים בדרך לטיפול פסיכולוגי עבור ילדם, וגם כמה אמונות שגויות של הורים לגבי טיפולים פסיכולוגים בילדים, כדי לנסות ולהבין מדוע הפנייה לאיש מקצוע עבור ילדנו יכולה לעיתים להיות מורכבת.
להמשך קריאה

מודל ״אמאלה״ לטיפול בחרדות בילדים

מודל לעבודה עם ילדים הסובלים מחרדות מסוגים שונים, הכולל עבודה טיפולית וייעוצית עם הילד והוריו. מודל זה נשען על ניסיון טיפולי רב בעבודה עם ילדים הסובלים מחרדות והוריהם, וכן על ידע תיאורטי בתחום של הפרעות חרדה בילדים.
להמשך קריאה
מרכז גרתי

מה הופך טיפול פסיכולוגי ליעיל עבור הילד והמשפחה?

מה הופך טיפול ליעיל עבור ילד מסוים? ומה בתוך תהליך טיפולי בסופו של דבר עוזר לילד. הורים רבים שואלים איך שעה של כיף ומשחק יכולה לקדם את הילדה או הילד שלי מבחינה רגשית?
להמשך קריאה
מרכז גרתי

ילדים שלא רוצים ללמוד

הורים רבים מספרים כי היו רוצים שילדיהם יאהבו יותר ללמוד, יהיו סקרנים יותר כלפי הלימודים, ייזמו בעצמם עשייה של המטלות הלימודיות ולא יראו בלימודים חובה או עונש. חלקם אף מגיעים לייעוץ סביב סוגיות הקשורות בלמידה.
להמשך קריאה

ילדים שחרדים לישון מחוץ לבית: מה עושים?

בימי חופשת הקיץ, בהם ישנם מחנות קיץ, קייטנות, וטיולים לילדים הדורשים לינה מחוץ לבית, הופכת ההתמודדות של ילדים עם חרדה לישון מחוץ לבית לקשה ומתסכלת. זוהי אחת הסיבות הנפוצות ביותר לפנייה של הורים בילדם והדרכת הורים, בחודשי הקיץ.
להמשך קריאה

טיפול רגשי לילדים באמצעות אמנות לחימה

בשנים האחרונות הפכו אומנויות הלחימה גם לכלי להשגת מטרות טיפוליות ומוטוריות בעבודה עם ילדים, כיוון שמערבות עבודה אינטנסיבית על יכולות כמו ויסות חושי, סרבול מוטורי, יצירת קשר עם האחר, ופיתוח דימוי עצמי חיובי.
להמשך קריאה

טיפול רגשי אונליין בילדים ונוער

כיצד יוצרים קשר טיפולי ושומרים עליו מרחוק, כיצד יכול המטפל להיות דמות קרובה ותומכת גם ללא פגישות תכופות פנים אל פנים, ומה תפקידם של ההורים במבנה הטיפולי החדש שנוצר.
להמשך קריאה
מרכז גרתי

טיפול פסיכולוגי בהתקפי חרדה

התקפי חרדה מאופיינים בתחושות פיזיות כגון דופק מהיר, הזעה, רעד, תחושה של כמעט עילפון, קוצר נשימה, סחרחורת, לחץ בחזה, ומלווים בהרגשת אימה ופחד של האדם החווה אותם.
להמשך קריאה
אסנת גרתי פסיכולוגית קלינית לילדים

חרדות של ילדים עקב מצב ביטחוני קשה

בימים של מצב ביטחוני קשה, פיגועי טרור או מלחמה, הורים רבים עסוקים בשאלות: כיצד נזהה שקיימת חרדה אצל הילד/ה? איזו חרדה טבעית ואיזו מצריכה טיפול, ואיך נעזור לילדים שמודאגים או חרדים מהמצב?
להמשך קריאה

חרדות אצל ילדים: שאלות נפוצות של הורים

איך מזהים שמדובר בחרדה? מהם סוגי החרדות הנפוצים ביותר אצל ילדים? מתי נדרש טיפול בחרדה, ומתי אפשר לנסות לעזור לילד לבד בבית, או "לתת לזה זמן"? ועוד שאלות ששואלים אותנו על חרדה.
להמשך קריאה
מרכז גרתי

התקפי זעם אצל ילדים צעירים

התקפי זעם של הפעוט או הפעוטה שלנו יכולים להיות התמודדות קשה מאוד עבור ההורים. הורים רבים מספרים כי בעת התקף זעם כזה הם מרגישים שזה לא יגמר לעולם, ומתלבטים בשאלה האם צריך להתייעץ, או שהתקפי הזעם יחלפו מעצמם?
להמשך קריאה
אסנת גרתי פסיכולוגית קלינית לילדים

הכנת ילדים לגירושין

גירושין במשפחה הוא אחד מגורמי הלחץ המשמעותיים ביותר שמשפחות מתמודדות עימם, כיוון שמשפיע על התפקוד והמבנה של המשפחה כולה, ודורש הכלה והתייחסות לא רק לצרכי ההורים, כי אם גם לצורכי הילדים שהמהלך משפיע מאוד על חייהם.
להמשך קריאה
מרכז גרתי

הורות יעילה ובטוחה לילדים הסובלים מחרדה

להיות הורה לילד הסובל מחרדות היא משימה מאתגרת, והורים רבים מתחבטים יום-יום בסוגיות הקשורות לרצונם לתמוך בילד ולהוות משענת בתקופה קשה, לבין המוטיבציה ההורית לעודד התמודדות ועצמאות של הילד החרד.
להמשך קריאה
אסנת גרתי פסיכולוגית קלינית לילדים

דימוי עצמי נמוך אצל ילדים

הדימוי העצמי של ילדים מורכב מהאופן בו הם תופסים את המסוגלות האישית והמאפיינים שלהם בתחומים שונים החשובים להם כגון: יכולת חברתית, מראה חיצוני, יכולת ספורטיבית, כישורי למידה ועוד.
להמשך קריאה

חרדה חברתית

חרדה חברתית מתבטאת בתחושת מתח קיצונית הכוללת: פחד, קושי לתפקד וסימפטומים גופניים, במצבים בהם האדם מרגיש שהוא נבדק או מוערך על-ידי האחר. אנשים הסובלים מחרדה חברתית מתאפיינים בחשיבה ביקורתית ושלילית כלפי עצמם, המופיעה כשהאדם חווה את הסיטואציה כמלחיצה וחושש מביקורת,...
להמשך קריאה
דילוג לתוכן