טיפול בתנועה

טיפול בתנועה היא שיטה טיפולית המבוססת על החיבור בין הגוף והרגש, ומאפשרת לילדים להכיר ולהבין את עצמם דרך משחקים תנועתיים, דרמה, מחול ותנועה, יוגה, ריקוד וספורט. במרכז גרתי משולב הטיפול בתנועה ב-Play Therapy וכולל אפשרויות שונות המוצעות לילדים, בהן גם שימוש במשחקי קופסה, אומנות ומשחקי דמיון.

תרפיה בתנועה לילדים

בתרפיה בתנועה לילדים משתמשת המטפלת בקשב לגוף, ובתפיסה כי התנועה משקפת את האישיות ויכולה לספר על האתגרים עימם מתמודד הילד ועל אופן ההתמודדות שלו. דרך התנועה יכולה המטפלת לסייע לילד לבטא רגשות, להשתחרר, ולשפר את התקשורת עם עצמו ועם הסביבה.

המטפלת בתנועה מתאימה את אופי הטיפול לתחומי העניין של הילד והשימוש בתנועה יכול לנוע בין משחקי ספורט כמו כדורסל וכדורגל, לבין יוגה והרפיה, או ריקוד.

לאילו ילדים מתאים טיפול בתנועה?

טיפול בתנועה אינו דורש כישרון בתחום הריקוד והספורט או ניסיון מוקדם. הוא מתאים לילדים שאוהבים לעבוד עם הגוף, לילדים אקטיביים שצריכים הרבה "אקשן" ותזוזה, ולילדים שספורט ותנועה עושים להם מצב רוח טוב.

תרפיה בתנועה לילדים מתאימה לילדים עם חרדות, קשיי קשב וריכוז, ביישנות, משברים במשפחה, ילדים בספקטרום האוטיסטי, ילדים עם קשיי ויסות או קשיים התנהגותיים, ועוד.

הטיפול בתנועה מלווה בהדרכת הורים.

עודכן בתאריך: 22 בינואר 2024

דילוג לתוכן