טיפול פסיכולוגי בחדרה

צוות המטפלים המנוסה של מרכז אתרוג בחדרה מתמחה במתן טיפול פסיכולוגי מקצועי למבוגרים. המשימה שלנו היא להציע חוויה טיפולית קשובה ומותאמת המקדמת גילוי עצמי, צמיחה והתחדשות. אם אתם חווים קושי ומחפשים טיפול פסיכולוגי באזור חדרה או בשרון, פנו אלינו.

למי מיועד הטיפול הפסיכולוגי ומתי מומלץ לפנות אלינו?

מרכז אתרוג מציע מענה טיפולי למבוגרים המתמודדים עם מגוון אתגרי חיים:  

 • חרדה ומתח: אם אתה נאבק כל הזמן בחרדה ולחץ, אנחנו כאן כדי לעזור לך למצוא דרכים בריאות יותר להתמודד.
 • דיכאון: עבור אלה שחיים עם תחושות מתמשכות של עצב, חוסר תקווה או אנרגיה נמוכה ומחפשים תקווה לימים בהירים וטובים יותר.
 • טראומה: התמודדות עם טראומה בעבר יכולה לאתגר ולהפריע לחיים בריאים ושלמים בהווה. המטפלים שלנו כאן כדי לסייע בהתמודדות עם הטראומה וחיזוק החוסן האישי בדרך לצמיחה מתוך הקושי.
 • בעיות בזוגיות/במשפחה: בין אם אתם חווים קונפליקטים בזוגיות או במשפחה המורחבת, אנו מציעים תמיכה וטיפול משפחתי/זוגי.
 • מעברי חיים: שינויים משמעותיים בחיים, כגון פיטורין, גירושין, רילוקיישן או שינויי קריירה, יכולים להיות מערערים. אנחנו כאן לתת לך גב כדי לצלוח את המעברים האלה בעוצמה ובחוסן.
 • אובדן ושכול: לאבד מישהו/משהו יקר זה מכאיב ויכול לגרום זעזוע לזהות ולתפיסה העצמית, עד כדי מצבים מתמשכים של חוסר תפקוד. טיפול במרכז אתרוג יסייע לך לעבד את האירועים המצערים ולהמשיך הלאה בחייך בצורה מסתגלת יותר.
 • קשיים בהורות: להיות הורים זו משימה מאתגרת שאף אחד לא מכין אותנו אליה. במרכז אתרוג אנו מציעים הדרכות הורים במטרה להקנות להורים שביניכם כלים יעילים לשיפור דרכי החינוך והתקשורת שלהם עם ילדיכם.
 • קשיים בינאישיים: דפוסי התנהגות וחשיבה שמושרשים בנו עמוק יכולים להוביל, שלא באופן מודע, לקשיים וקונפליקטים חוזרים ונשנים בתוך מערכות יחסים עם אנשים אחרים. טיפול בגישה פסיכו-דינאמית במרכז אתרוג יסייע בזיהוי והתרה של הקונפליקטים הלא-מודעים שעומדים בבסיס הקושי הבינאישי.
 • חקירה עצמית: לפעמים כולנו זקוקים למרחב בטוח כדי לגלות ולהכיר את עצמנו טוב יותר.

נעים להכיר: מרכז אתרוג בחדרה

אתרוג הוא מרכז לאבחון וטיפול פסיכותרפי. כל אנשי המקצוע שלנו הינם בוגרי תואר שני לאחר התמחות ובעלי ניסיון רב בתחום הטיפולי. הצוות עובר הכשרות מתמשכות ואנו מתגאים במסירותנו למצוינות בטיפול נפשי.

הטיפול אצלנו מתקיים באווירה מכבדת ונעימה, תוך התכווננות מרבית לצרכים הייחודים שלכם או של ילדיכם.

במרכז תמצאו את אנשי המקצוע שלנו בזמינות מלאה, עם אפשרות למגוון רחב של טיפולים והתערבויות.

טיפולים פסיכולוגיים במרכז אתרוג

טיפול עם פסיכולוגים ומטפלים באזור חדרה ובשרון

מתאים לכל מי שחווה חרדה, דיכאון, טראומה או אתגרים אישיים אחרים.

מדובר בטיפול "אחד על אחד" מקצועי במגוון גישות, החל מטיפולים פסיכו-דינאמיים קלאסיים קצרים וארוכי-טווח ששמים דגש על חקירה של דפוסים וקונפליקטים לא-מודעים העומדים בבסיס הסבל והכאב הנפשי, ועד טיפולים קוגניטיביים-התנהגותיים קצרים וממוקדי-פתרון.

טיפול זוגי

מיועד לבני-זוג שחווים קשיים ומשברים במערכת היחסים שלהם ומעוניינים להחזיר את השלווה והשקט הביתה. עוד על הטיפול הזוגי במרכז אתרוג בחדרה, קראו כאן.

טיפול קבוצתי

שיתוף חוויות עם אחרים המתמודדים עם אתגרים דומים יכול להיות חוויה טיפולית משמעותית להפליא. זה אידיאלי עבור ילדים, בני נוער ובוגרים שמתמודדים עם קשיים בינאישיים, קשיים במיומנויות חברתיות והבנה חברתית, בדידות, ומחפשים תחושת חיבור ושותפות.

ייעוץ וטיפול משפחתי

לדינמיקה משפחתית יש תפקיד משמעותי בבריאותנו הנפשית. ייעוץ וטיפול משפחתי מותאמים למשפחות שחוות קשיים בדינאמיקות בין בני המשפחה השונים, למשל: חוסר תקשורת, התמודדות עם אובדן משפחתי, מחלה כרונית ו/או קושי רגשי של אחד מבני המשפחה המקשה על התפקוד המשפחתי ועוד.

הדרכת הורים

להיות הורים זו משימה מאתגרת שאף אחד לא מכין אותנו אליה. הדרכת הורים מתאימה להורים שמרגישים חסרי אונים מול ילדיהם. זה יכול לקרות מכל מיני סיבות כמו, חוסר בכלים ובמיומנויות תקשורת של ההורה, קושי רגשי ו/או לימודי של הילד, קושי בהצבת גבולות, אירועים משפחתיים, כמו גירושין, מעבר דירה וכו', שמשפיעים על הילד ומערערים את האמון שלו בהורים ובמבוגרים בכלל.

המטרה של הדרכת ההורים היא להקנות להורים כלים יעילים לשיפור דרכי החינוך והתקשורת שלהם על ילדיהם ולשקם את הסמכות ההורית שלהם. הדרכת הורים במרכז אתרוג בחדרה יכולה להיות משלימה לטיפול בילד עצמו או להתקיים באופן בלעדי ללא טיפול בילד, כתלות בגיל הילד ובקושי שבגינו פונים לטיפול.

טיפול פסיכולוגי בילדים ובני נוער

הטיפול בילדים במרכז אתרוג מותאם במיוחד לשלב ההתפתחותי ולצרכים של כל ילד. המטפלים שלנו משתמשים בטכניקות טיפוליות ידידותיות לילדים, המתאימות לגיל, שלעתים קרובות כוללות משחק ופעילויות יצירתיות כדי לעזור לילדים לבטא את עצמם במצבים הכוללים קושי רגשי ו/או לימודי של הילד, פגיעה בערך העצמי, בעיות וויסות ושליטה, קשיי קשב וריכוז, פחדים, חרדות וכו'.

בנוסף, אנו עשויים לערב הורים בתהליך הטיפולי לחיזוק הקשר הורה-ילד ומתן הדרכה לתמיכה בילד בבית. עוד על הטיפול הפסיכולוגי לילדים במרכז אתרוג – קראו כאן.

שאלות ותשובות נפוצות

 • מפגשי טיפול כוללים שיחות פתוחות עם מטפל מיומן שעוזר לך לחקור את המחשבות, הרגשות והחוויות שלך. אופי המפגש תלוי בגישה הטיפולית הספציפית.

  טיפול בגישה פסיכו-דינאמית הוא טיפול שיורד לשורש העניין במטרה לזהות דפוסים, קונפליקטים ורגשות לא מודעים שמשפיעים על ההתנהגות והחוויה של המטופל ולהפוך אותם למודעים, כך שהמטופל יוכל להיות מחובר אליהם מבחינה רגשית ולפתור אותם.

  טיפול בגישה קוגניטיבית-התנהגותית הינו טיפול ממוקד-בעיה ויש בו עבודה פעילה ואקטיבית יותר על זיהוי של מחשבות, אמונות והתנהגויות מעכבות והחלפתן במחשבות והתנהגויות בריאות יותר. טיפול כזה כולל עבודה אקטיבית הן של המטפל והן של המטופל אשר נדרש גם לשיעורי בית מעת לעת.

 • מספר ומשך הפגישות משתנים בהתאם לצרכים הייחודיים שלך. המטפלים שלנו יעבדו איתך על מנת לבנות תוכנית טיפול מותאמת אישית. אורך של מפגש טיפולי אחד הוא לרוב 50 דקות.

  יש לקחת בחשבון שבדרך כלל טיפולים פסיכו-דינאמיים נמשכים זמן ארוך יותר לעומת טיפולים קוגניטיביים-התנהגותיים.

 • כל צוות המטפלים שלנו הם בעלי הכשרה גבוהה במגוון גישות טיפול ובמגוון רחב של מקרים ומצבים נפשיים.

 • מרכז אתרוג ממוקם בעיר חדרה ומציע מפגשים באווירה נוחה ושלווה במקום מרכזי בעיר, המיועדים לתושבי חדרה, השרון ויישובי הסביבה.

 • פנו לצוות הידידותי שלנו בטלפון או באמצעות הטופס המצורף, והם יסייעו לכם לקבוע פגישת ייעוץ ראשונית.

השינוי מתחיל כאן

מרכז אתרוג הוא השער שלכם לצמיחה אישית. המטפלים המנוסים שלנו ממתינים לפגוש אתכם במסע האישי שלכם ולתת לכם מענה שמותאם לצרכים הייחודיים שלכם. אם אתם מחפשים פסיכולוג או פסיכולוגית מומלצים באזור חדרה והשרון, פנו אלינו עוד היום ותוכלו לחוות את הכוח של טיפול פסיכולוגי בסביבה תומכת.

עודכן בתאריך: 5 בנובמבר 2023

דילוג לתוכן