אבחון פסיכולוגי

אבחון פסיכולוגי מספק הבנה עמוקה של הנוף הרגשי והקוגניטיבי, באמצעות תהליך הערכה יסודי ומקיף שנועד לצייר תמונה עדכנית ואישית של עולמו הפנימי של הנבדק. דרך איתור של יכולות וכוחות, חוויית העצמי בעולם ומוקדי קושי ודרכי התמודדות, אבחון פסיכולוגי שופך אור על היבטים חשובים וקריטיים בחייו של האדם, שהזיהוי שלהם מקדם צמיחה והתפתחות.

מי זקוק לאבחון פסיכולוגי?

למה אני מרגיש ככה? למה אני מתנהג ככה? מה אני עושה לא בסדר? אם גם אתם שואלים את עצמכם את השאלות האלו לעיתים קרובות, ככל הנראה התחושה הפנימית שלכם או ההתנהגות שלכם מרמזת שמשהו בחוויית החיים שלכם אינה נעימה לכם.

תחושות קשות והתנהגות לא רצויה הם רק סימפטום לקושי, אשר יכול להתבטא גם בחוסר יכולת להתמיד בלימודים או בעבודה, קושי למצוא זוגיות יציבה, מערכת יחסים סוערת עם הסביבה הקרובה והימנעות ממפגשים חברתיים. במצב כזה פנייה לאבחון יכולה להיות הצעד הראשון בדרך לחיים מספקים יותר.

נעים להכיר: מרכז אתרוג

אתרוג הוא מרכז לאבחון וטיפול פסיכותרפי. כל אנשי המקצוע שלנו הינם בוגרי תואר שני לאחר התמחות ובעלי ניסיון רב בתחום הטיפולי. הצוות עובר הכשרות מתמשכות ואנו מתגאים במסירותנו למצוינות באבחון פסיכולוגי.

האבחון אצלנו מתקיים באווירה מכבדת ונעימה, תוך התכווננות מרבית לצרכים הייחודים שלכם או של ילדיכם. במרכז אתרוג תמצאו את אנשי המקצוע שלנו בזמינות רבה, עם אפשרות לקיים את האבחון במרכז עצמו או בצורה פרטית בבית, במחיר נוח ובהתאמה מלאה לצרכים שלכם.

מצבים שבהם מומלץ לפנות לאבחון פסיכולוגי

מתלבטים מתי לפנות לאבחון פסיכולוגי? הנה כמה מצבים נפוצים שבהם זה מומלץ:

  • מצוקה רגשית בלתי מוסברת שמפריעה לתפקוד היומיומי ופוגעת במערכות יחסים עם אחרים.
  • אתגרים לימודיים שפוגעים בביצועים ומקשים לממש את הפוטנציאל הקיים.
  • בעיות קשב וריכוז שמפריעות לתפקוד בבית הספר, בלימודים גבוהים או בעבודה.
  • במצבים בהם קשה להחליט לגבי כיוון לימודים או קריירה בחיים.
  • כאשר עולה שאלה אבחנתית לגבי מצבים נפשיים מורכבים.

חשיבות האבחון

חישבו על אנשים שמתמודדים עם רגשות שהם מתקשים להביע, מצוקה פנימית שאין לה סיבה ברורה לעין ומכשולים שגורמים להם לייאוש. ללא התייחסות מתאימה, קשיים אלו עלולים להימשך ולהטיל צל לא רק על ההווה אלא גם על עתידם של אנשים.

אבחון פסיכולוגי משמש כמצפן שמסייע לאתר אתגרים אלו ומציע תובנות ודרכים לשיפור ההתמודדות. זהו צעד לקראת חיזוק ועידוד צמיחה אישית ורווחה נפשית, הסולל את הדרך לחיים מאושרים ומספקים יותר.

מה כולל תהליך ההערכה באבחון פסיכולוגי למבוגרים?

תהליך ההערכה כולל ראיון היכרות (Intake) שלאחריו יועברו מבחני אינטליגנציה ואישיות מגוונים. חלק מהמטלות יכללו העתקת צורות, ציור ציורים, שאלות ידע כללי, אוצר מילים, מבחני זיכרון ועוד.

כמה זמן אורך אבחון פסיכולוגי?

לרוב בין 1-3 פגישות כאשר אורכה של כל פגישה נע בין שעתיים לשלוש, תלוי בקצב המאובחן, בגילו ובסוג האבחון המועבר. במהלך האבחון יינתנו הפסקות בהתאם לצרכי המאובחן.

האם ניתן לבצע אבחון פסיכולוגי לילדים?

עבור ילדים שחווים קשיים רגשיים, התנהגותיים ולימודיים, אבחון פסיכולוגי הוא שלב מכריע בהבנת ההתפתחות הרגשית והקוגניטיבית שלהם. דרך זיהוי האתגרים העיקריים שעימם הם מתמודדים, הוא מציע דרכים להתמודדות טובה יותר שתוביל אותם להתפתחות וצמיחה. למידע נוסף על הגישה שלנו לאבחון ילדים, לחצו כאן.

מה קורה אחרי האבחון?

לאחר האבחון, המומחים שלנו עורכים דוח מקיף הכולל חוות דעת, המלצות ותובנות. דוח זה משמש כמדריך, המסייע לפונים ולקרוביהם לנווט את הדרך שלהם לעבר התמודדות טובה יותר עם הקשיים ומכאן לצמיחה אישית. אנו גם מספקים פגישות משוב כדי להבטיח שלכולם תהיה הבנה ברורה של הממצאים וההמלצות.

סוגי אבחונים במרכז אתרוג

במכון שלנו אנחנו עושים סוגים שונים של אבחונים פסיכולוגיים למבוגרים, נוער וילדים:

במרכז אתרוג אנחנו כאן כדי לתמוך בכם בדרככם לבריאות נפשית ורגשית טובה יותר. אל תהססו לפנות אלינו לייעוץ באמצעות הטופס המצורף.  

אולי יעניין אותך גם:

טיפול פסיכולוגי

אבחון פסיכולוגי

מטרתו של האבחון הפסיכולוגי הוא לבדוק מהם הגורמים אשר מונעים ממכם תחושות נעימות וטובות בסביבת העבודה, הלימודים והמשפחה שלכם. כך נוכל להתאים לכם את אחד ממגוון הטיפולים המקצועיים שלנו או לשלב ביניהם...
להמשך קריאה
טיפול פסיכותרפיה

אבחון דידקטי

אבחון דידקטי מומלץ כאשר מתגלה קושי מובהק בתפקוד הלימודי, שכלי או התפתחותי של הילד, כמו גם חשש לקיום לקויות למידה, המהווים מכשול להתקדמותו ולהתפתחותו של הילד במישור הלימודי.
להמשך קריאה
אבחון פסיכולוגי

אבחון פסיכודידקטי

אם הילד שלכם מתקשה לתפקד במערכת החינוכית - אבחון פסיכודידקטי יכול לספק לכם תמונה רחבה על תפקודו של הילד ובמידת הצורך גם התאמות לבגרות (כולל ברמה 3)
להמשך קריאה

עודכן בתאריך: 4 ביוני 2024

דילוג לתוכן