אבחון פסיכודיאגנוסטי

מרגישים לאורך זמן ממושך שלא טוב לכם, החיים אינם מאירים לכם פנים, מתמלאים בתחושות לא נעימות ואף מצוקה? אל תישארו במצב הזה ללא טיפול מתאים. במרכז אתרוג נערוך אבחון פסיכודיאגנוסטי על מנת להבין מהם הגורמים שהביאו אתכם לחוש כך, ונכין תוכנית טיפולית כדי שגם אתם תוכלו לחוות חיים מלאים, מספקים ומאושרים.

מה זה אבחון פסיכודיאגנוסטי?

אבחון פסיכודיאגנוסטי למבוגרים הוא האבחון המקיף והפרטני ביותר שקיים. האבחון מבקש לראות את האדם שלפניו כמו שהוא, כמו מפה נפשית, על מנת להבין את שורשי הבעיה המציקה לאדם ומונעת ממנו חיים מספקים על ידי חשיפת כל צדדי האישיות שלו, העולם הרגשי שלו, היכולות המנטליות והקוגניטיביות שלו, עושר הדמיון שלו ואיך הוא מבין ותופס את העולם שסביבו.

בדרך זו נוכל להעמיק ולדעת כיצד נראה עולמו הפנימי של האדם ולהתאים לו טיפול מיטבי שיביא אותו לאיכות חיים רגשית גבוהה יותר ולשיפור משמעותי בחוויית החיים שלו.

מאחר וזהו אבחון הדורש אורך רוח וסבלנות ונמשך למעלה מ -5 שעות, מאד יכול להיות שהאבחון יחולק על פני שניים או שלושה מפגשים. הדבר אף ברור יותר כאשר מדובר באבחון פסיכודיאגנוסטי לילד, ואז האבחון יתבצע במשכי זמן שמתאימים ליכולותיו ואינם ״מתישים״ אותו.

נעים להכיר – מרכז אתרוג

המטפלים במרכז אתרוג, מרכז לאבחון וטיפול פסיכותרפי, מתמחים במספר גישות ומטפלים בהתאמה אישית באחת מהן או בשילוב של כמה מהן על מנת לאפשר לכם ליהנות מחיים עשירים יותר וממצים יותר בתחום הרגשי, החברתי והמשפחתי.

כל אנשי המקצוע שלנו הם בוגרי תואר שני לאחר התמחות ובעלי נסיון רב בתחום הטיפולי. הטיפול אצלנו מתקיים באוירה מכבדת ונעימה, לרוב באמצעות שיחות אך גם באמצעות אמנות, תנועה ומוסיקה.

אנו מאמינים כי לכל אדם יש זכות לנפש בריאה בגוף בריא, זכות לחיות חיים מלאים ומספקים, לבחור את הבחירות הנכונות ולטוות סביבו מארג של קשרים משפחתיים וחברתיים תומכים אשר יהוו רשת בטחון עבורו לכל אתגרי החיים המצפים לו.

מה כולל מבחן פסיכודיאגנוסטי ואיך הוא מתבצע?

  1. שיחות עם מטפל מקצועי שמטרתן להכיר את המטופל טוב יותר
  2. סדרת מבחנים פסיכודיאגנוסטיים כדוגמת בנדר, HTP, וכסלר, רורשך, TAT, MMPI-2
  3. ניתוח של כל החומר שנאסף לכדי הערכה פסיכודיאגנוסטית

ההערכה הפסיכודיאגנוסטית מקיפה את יכולותיו השכליות, הרגשיות, המנטליות והחברתיות של האדם, איך הוא תופס את העולם ואת עצמו בתוכו.

כך נבין טוב יותר את כל היבטי נפשו של המטופל ונאתר היכן נמצאים הכשלים אשר מונעים ממנו לחוות חוויות נעימות וטובות בסביבת הלימודים, העבודה, המשפחה והחברה – האם הוא סובל מחרדות, פחדים, התקפי זעם בלתי נשלטים, תחושות של קיפוח, בדידות, אכזבה, חוסר שייכות ועוד.

לכל אלו ניתן יהיה להתאים את הטיפול המתאים מתוך מגוון הגישות הפסיכותרפיות ואף לשלב ביניהן על מנת להגיע לתוצאות הרצויות.

לאחר האבחון

לאחר שכל הממצאים מן המבחן הפסיכודיאגנוסטי יסוכמו לחוות דעת, נספר לכם כיצד אנו רואים אתכם בעקבות המידע שנתתם לנו. נוכל להצביע ולהראות לכם היכן התחיל הקושי, כיצד הוא עיצב והשפיע על הבחירות שעשיתם בחייכם בעקבות קושי זה ונציע לכם תוכנית טיפולית.

אנו מתמחים במספר גישות טיפוליות כגון טיפול פסיכולוגי פסיכודינמי, טיפול פסיכולוגי קוגניטיבי התנהגותי, פסיכותרפיה אינטגרטיבית ועוד. אנו נתאים עבורך את הטיפול המתאים ביותר עבורך לנוחותך.

אבחון פסיכודיאגנוסטי הינו האבחון המקיף ביותר הקיים שנועד לאפשר לנו לשרטט מפת נפש מלאה ושלמה של המטופל שלנו. אנחנו רוצים להכיר אתכם מכל ההיבטים הרגשיים שקיימים בכם, להבין את מארג הקשרים שיש לכם עם בני המשפחה והחברים שלכם. כך נוכל להתאים לכם את אחד ממגוון הטיפולים הפסיכותרפיים שלנו או לשלב ביניהם כדי שגם אתם תוכלו לצאת לחיים חדשים, מספקים וממצים יותר.

עודכן בתאריך: 31 באוקטובר 2023

דילוג לתוכן