צפו: איך תעלו לילד את הביטחון העצמי?

למה הביטחון העצמי של הילדים הוא אחד הדברים הכי חשובים שיש להם בחיים? מדוע יש ילדים עם ביטחון עצמי גבוה וכאלה עם ביטחון עצמי נמוך? ואיך אתם ההורים יכולים להשפיע על הדימוי העצמי שלהם ולעזור להם

אסנת גרתי

אסנת גרתי

פסיכולוגית קלינית מומחית ומנהלת מרכז גרתי לטיפול רגשי ברעננה

לביטחון העצמי יש השפעה עצומה על החיים של הילדים שלנו, הוא אפילו יותר חשוב מכישרון ויכולות. ילד שיש לו ביטחון עצמי גבוה הוא ילד המוכן להתנסות, להיפתח, להעז, להתחבר וסופג חוויות.

כל ילד הוא שונה, יש כאלה עם ביטחון עצמי גבוה וכאלה עם ביטחון עצמי נמוך. הביטחון נקבע על ידי טמפרמנט מולד, אבל גם על ידי הסביבה בה הם חיים.

ילד הגדל בסביבה לא ביקורתית, מחזקת, תומכת ומעודדת – יחוש בטוח יותר בעצמו. לעומת זאת, ילד המתמודד עם קשיים חברתיים, קשיי למידה, הגדל בסביבה חינוכית ומשפחתית קשה יותר, עלול להתמודד עם ביטחון עצמי נמוך יותר.

הפסיכולוגית הקלינית אסנת גרתי, מסבירה על ההשפעה הרבה שיש להורים על הדימוי העצמי של הילד. על האופן שבו הורים שמחמיאים לילד, תומכים בו ועוזרים לו למצוא את החיובי שבו – מסייעים לחזק את הביטחון העצמי שלו.

אולי יעניין אותך גם:

אסנת גרתי
פסיכולוגית קלינית מומחית ומנהלת מרכז גרתי לטיפול רגשי ברעננה
פסיכולוגית קלינית מומחית לילדים ונוער ומנהלת מרכז גרתי לטיפול רגשי בילדים ונוער ברעננה. במרכז גרתי טיפולים רגשיים מגוונים ומטפלים מנוסים ואיכותיים, וכן אבחונים והדרכות הורים

עודכן בתאריך: 25 בפברואר 2021

דילוג לתוכן