כיצד רפואה סינית יכולה לטפל במחלות עיניים? על שיטות הטיפול של איתי שרף

חוש הראייה שלנו הוא החוש שאנו הכי מסתמכים עליו ביום יום שלנו, וכאשר מחלת עיניים תוקפת אותנו, איכות החיים שלנו נפגעת משמעותית. אפילו דבר פשוט, כמו יובש בעיניים יכול להפריע לנו בשגרת היום-יום, אז על אחת כמה וכמה כאשר מדובר במחלות עיניים הגוזלות מאיתנו את מאור עינינו.

מחלות עיניים יכולות להופיע בכל גיל. ישנן מחלות גנטיות, כגון מחלת בסט הגורמות לאיבוד ראייה הדרגתי אצל הסובלים מהן. אחרות, כגון מחלת סטרגרדט, היא מחלת עיניים הפוגעת בעיקר בצעירים עד גיל 20. בעיות עיניים נוספות אינן תלויות גיל, אלא הן תוצאה של זיהום או דלקת, כמו למשל דלקת הלחמית או אובאיטיס.

בקרב בני הגיל השלישי, בעיות עיניים הן למרבה הצער עניין נפוץ למדי, הכרוך מחד בהתדרדרות הראייה, ומנגד בטיפולים שחלקם פולשניים וחלקם בעלי תופעות לוואי לא נעימות.

מחלות נלוות כדוגמת סוכרת, לחץ דם גבוה או בעיות בזרימת הדם יוצרות בעיות ראייה כדוגמת ניוון רשתית, בצקת ברשתית, רטינופתיה סוכרתית, גלאוקומה, חסימת וריד הרשתית, רטיניטיס פיגמנטוזה ועוד, הפוגמות קשות באיכות החיים של הסובל מהם.

הרפואה הסינית מציעה טיפול משלים לטיפול הקונבנציונלי באמצעות שימוש בצמחי מרפא, המלצות תזונה, דיקור וטיפולים משלימים בהתאם לצורך.

הרפואה הסינית מאמינה כי לגוף יש יכולת מסוימת לתקן את בעיותיו. באמצעות בחינת המצב, מתן צמחי מרפא מתאימים ודיקור באזורים הרלוונטיים ניתן לעודד את הגוף להחלמה, להפקת חומרים חסרים, ולשיפור זרימת הדם אל כלי הדם הנמצאים בתוך העין.

איתי שרף – נעים להכיר!

איתי שרף הינו מראשוני המטפלים ברפואה סינית בתחום מחלות עיניים בדגש על מחלות רשתית העין בישראל.

את לימודיו בתחום הרפואה הסינית החל איתי שרף בקמפוס ברושים באוניברסיטת ת"א, שם סיים בהצטיינות. לאחר המשיך את לימודיו בתחום רפואת עיניים סינית בארה"ב וסיים את התמחותו בביה"ח המוביל לרפואת עיניים בסין.

קליניקת איתי שרף מציעה טיפולי רפואה סינית המותאמים למגוון מחלות עיניים. הפתרונות אותם מציע איתי שרף למטופליו מתבססים לא רק על המידע שנצבר במשך שנים ברפואה הסינית, אלא גם על מחקרים עדכניים מתחומי רפואת העיניים מהשנים האחרונות.

לאילו מחלות עיניים הרפואה הסינית מסייעת?

הרפואה הסינית מציעה פתרונות המסייעים להאטה של מחלות ניווניות כדוגמת ניוון רשתית (Macular Degeneration), רטיניטיס פיגמנטוזה (Retinitis Pigmentosa) או מחלת סטרגרדט (Stargardt disease).

גם עבור מחלות ראייה גנטיות, כדוגמת מחלת בסט (Best disease) או סינדרום אשר (Usher syndrome), הרפואה הסינית מציעה פתרונות שמטרתם לעכב את התקדמות המחלה מחד, ולשפר את זרימת החמצן והדם לרשתית מאידך.

סוכרת היא אחד הקטליזטורים המשמעותיים ביותר לאובדן ראייה, והיא עלולה לגרום לשלל בעיות ראייה כדוגמת רטינופתיה סוכרתית, בצקת ברשתית העין ואף גלאוקומה. הרפואה הסינית מציעה טיפול המסייע למנוע את התדרדרות אובדן הראייה ולסייע בשיפור איכות החיים של המטופל.

איתי שרף מציע בקליניקה שלו עוד מגוון של טיפולים לבעיות עיניים שונות ומאובחנות, ומתאים לכל בעיה את הטיפול המתאים לה בהתאם לסוג הבעיה וחומרתה.

שיטות הטיפול של איתי שרף

הטיפול אותו מציע איתי שרף משלב בין אקופנקטורה (דיקור), המלצות תזונה וצמחי מרפא. במקרים מסוימים נעשה גם שימוש בטיפולים משלימים כדוגמת מנורת מוקסה, אלקטרו-אקופונקטורה או אוריקולותרפיה להשגת האפקט המירבי.

הטיפול ברפואה סינית מבוסס על רכיבים טבעיים, הוא אינו פולשני ואינו בעל תופעות לוואי. הטיפול המוצע על ידי איתי שרף יכול ללוות את הטיפול הקונבנציונלי ולסייע להצלחתו, שכן הרפואה הסינית תוקפת את מחלות העיניים מזווית הוליסטית ומספקת פתרון משלים לפתרון המוצע על ידי קופות החולים.

איתי שרף מציע למטופליו שתי אפשרויות לתכנית טיפולים – האחת ממוקדת על פני 5 ימים רצופים, והשניה במרווחים על פני תקופת זמן ארוכה יותר בהתאם ללוחות הזמנים שייקבעו בינו לבין המטופל. בשני המקרים, הטיפול אפקטיבי והמטופלים מדווחים על שיפור כבר במהלכו.

עודכן בתאריך: 14 בספטמבר 2020

דילוג לתוכן