צפו: מריבות בין אחים – מתי להתערב?

מריבות בין אחים הן דבר לא נעים, אבל תתפלאו לגלות שיש להן גם צדדים חיוביים. מתי מריבות בין אחים דורשות התערבות הורים? והאם אחים שרבים כילדים ימשיכו לריב כמבוגרים?

אסנת גרתי

מאת: אסנת גרתי

פסיכולוגית קלינית מומחית ומנהלת מרכז גרתי לטיפול רגשי ברעננה

מריבות בין אחים הן לא משהו שהורים אוהבים להתמודד איתו, הם אפילו חוששים ממנו מאוד. אבל בכל בית שיש בו כמה ילדים יש גם מריבות בין אחים, זה דבר טבעי ונורמלי לחלוטין.

תופתעו לגלות שאותן מריבות הן לא תמיד דבר רע, ההתנגשויות והמריבות בין האחים מכינות אותם לחיים האמיתיים, זה דבר שמחשל אותם ומקנה להם מיומנויות חברתיות.

אחת השאלות שתמיד מטרידה הורים היא מתי צריך להתערב? אז התשובה היא שעדיף לתת להם להתנסות ולפתור את הדברים בעצמם. להתערב מומלץ רק אם יש צד אחד חלש יותר באופן משמעותי מבחינה רגשית או קוגניטיבית וכמובן אם מדובר במריבה המגיעה לאלימות והופכת לקיצונית.

הפסיכולוגית הקלינית אסנת גרתי, מסבירה מדוע המריבות טבעיות, למה הן לא מעידות בהכרח על עתיד הקשר בין האחים ואיך אתם ההורים צריכים להגיב.

אולי יעניין אותך גם:

אסנת גרתי

אסנת גרתי

פסיכולוגית קלינית מומחית ומנהלת מרכז גרתי לטיפול רגשי ברעננה
פסיכולוגית קלינית מומחית לילדים ונוער ומנהלת מרכז גרתי לטיפול רגשי בילדים ונוער ברעננה. במרכז גרתי טיפולים רגשיים מגוונים ומטפלים מנוסים ואיכותיים, וכן אבחונים והדרכות הורים

עודכן בתאריך: 25 בפברואר 2021

דילוג לתוכן