המלצות לטיפול במחלות רשתית העין

כאשר הגיל עולה, והראייה יורדת, חשוב שנקבל מושג רחב ומדויק לגבי מחלות עיניים נפוצות, ולגבי דרכי טיפול מומלצות. הפעם בחרנו להתמקד במחלות עיניים ולהמליץ על איתי שרף, מומחה ברפואה סינית, אשר זוכה להצלחה רבה בתחום של מחלות עיניים, באמצעות הרפואה הסינית בכלל, ובאמצעות דיקור סיני בפרט. אודות מחלות רשתית העין, אודות הטיפול של איתי שרף, והמלצות נוספות, במאמר הבא.

אודות מחלות רשתית העין

ראשית נסקור את התחום של מחלות רשתית העין ומה הגורמים להן.

רשתית העין מכסה את החלק הפנימי של גלגל העין, שכבה של רקמה עצבית, שתפקידה להיות מעין שלוחה של המוח, על מנת שגלי האור ייקלטו, יעברו עיבוד לאותות חשמליים, ויגיעו באמצעות עצב הראייה למרכז הראייה במוח.  פגיעה ברשתית העין פוגעת בראייה, והדבר יכול להתבטא בשתי מחלות נפוצות, בעיקר:

ניוון רשתית –  המחלה פוגעת בשלב הראשון בתאי השכבה שמתחת לרשתית. לאחר מכן צומחים גלי דם לא תקינים ברשתית, מה שמתבטא בעיקר בפגיעה בחדות הראייה ובתפישת פני השטח. ניוון רשתית יכול להיגרם כתוצאה מגנטיקה משפחתית וכתוצאה משינוי מבנה העין, אשר מתרחש עם הגיל. מומלץ לבצע בדיקות עיניים החל מגיל 50 באופן סדיר, לפחות אחת לשנה.

היפרדות רשתית – המחלה גורמת לחדירת נוזלים אשר מפרידים את הרשתית מהרמות המזינות אותה. כתוצאה מכך, הראייה נחלשת, ומופיעות נקודות שחורות. הדבר יכול להיגרם כתוצאה מגנטיקה משפחתית, שינוי מבנה העין בעקבות הגיל, או גם בעקבות ניתוח עיניים קודם.

טיפול באמצעות דיקור סיני – איתי שרף

אחד החלוצים בקנה מידה בתחום של טיפול במחלות עיניים באמצעות הרפואה הסינית בכלל, ודיקור סיני בפרט, הוא איתי שרף. שרף אשר סיים בהצטיינות לימודי רפואה סינית בישראל, והמשיך להתמחות בתחום בארצות הברית ובסין, אצל טובי המטפלים.

איתי שרף מציע טיפול במחלות עיניים באמצעות הרפואה הסינית, למגוון רחב של מחלות רשתית העין, מחלות עיניים כרוניות, וכן טיפול בתחומים נוספים מעבר לעיניים כגון עיכול, כאבי ראש, חרדות ומחלות נוספות.

המלצות לטיפול ובניית תוכנית טיפולים

שרף מבצע בשלב הראשון אבחון מקיף, על מנת לבחון את המצב באופן מקצועי ומעמיק ביותר. לאחר סיום האבחנה, אשר מתבצע בכלים של הרפואה הסינית, ניתן למטופל מידע מקיף אודות האבחון והמחלה בראי הרפואה הסינית, הגורמים האפשריים, וכמובן – תוכנית טיפולים מומלצת.

בשלב השני מתבצע הטיפול, הוא יכול להימשך מספר פגישות, וכולל דיקור סיני, צמחי מרפא, תוספי תזונה ואפשרות לטיפולים משלימים נוספים מעולם הרפואה הסינית.

בשלב השלישי, מוזמן המטופל לביקורת, כחודש לאחר סיום התוכנית, בה תבוצע מדידה והערכה של הטיפול ומצב הראייה הנוכחי.

המלצות של מטופלים

מטופלים רבים הגיעו לקליניקה של איתי שרף, כשהם סובלים מבצקות או מגבלה משמעותית בעיניים, כתוצאה ממחלות רשתית העין וכתוצאה ממחלות נוספות. חלקם קיבלו טיפולים מסוגים שונים בטרם החלו את הטיפול אצל איתי שרף, וטיפולים אלו לא הועילו כלל. המטופלים מעידים כי לאחר סדרת טיפולים עם שרף, לא רק שהראייה השתפרה באופן רב יותר ממה שהם ציפו או קיוו, בבדיקות שנערכו בסיום הטיפולים, בהחלט ניכרת הצלחה רבה באופן מדיד.

עודכן בתאריך: 1 ביוני 2020

דילוג לתוכן