מחקרים מוכיחים: טיפול טבעי יעיל למחלות עור

הטיפול במחלות עור ברפואה הסינית הוכח בשנים האחרונות כיעיל ובעל הצלחות, החל בהפחתת תסמינים של מחלות כרוניות, ועד לריפוי מלא של מחלות אחרות.

דודי פרלה, מטפל מומחה במחלות עור ואחראי על הרפואה המשלימה במחלקת העור בביה״ח תל השומר, בדק בשנים האחרונות והראה במחקריו את יעילות הטיפול באורטיקריה ואטופיק דרמטיטיס בעזרת הרפואה הסינית.

אחד המחקרים, שהתבצע במחלקת העור בביה"ח ע"ש שיבא תל השומר והוצג בכינוס השנתי של האיגוד הישראלי לרפואת עור ומין בשנת 2008, בוצע ע״י דודי פרלה ובשיתוף רופאי העור במחלקה. מטרתו היתה לבדוק את יעילותו של טיפול משלים משולב, הכולל דיקור (אקופונקטורה) וצמחי מרפא סינים לפי מסורת הרפואה הסינית.

לשם כך, נערך המחקר בקרב 20 מטופלים בגילאי 13-48, אשר סבלו מאטופיק דרמטיטיס בדרגות שונות של חומרה. המטופלים קיבלו טיפול משולב פעמיים בשבוע, אשר כלל דיקור סיני וצמחי מרפא סיניים מרוכזים, כאבקה לבליעה. החולים נבדקו לפני, במשך ובתום המחקר, אשר ארך 12 שבועות.

תוצאות המחקר – האם רפואה סינית ריפאה אטופיק דרמטיטיס?

תוצאות המחקר היו מאוד מעודדות. בקרב כל המטופלים (100%!) נרשמה הטבה במצבם. רמת האקזמה והפריחה ירדה מרמה ממוצעת של 4.99 ל-1.8. קרוב ל-80% מהמטופלים דיווחו על שיפור באיכות חייהם ובנסיגה של פצעיהם, כמו גם על שביעות רצון רבה מן הטיפול אותו עברו.

המחקר הראה כי טיפול משולב המבוסס על רפואה סינית מעניק תוצאות מיטביות. השילוב בין הדיקור הסיני וצמחי המרפא יצר אפקט חזק ויעיל במיוחד, בוודאי יותר מאשר טיפול נפרד, בדיקור או בצמחי מרפא בלבד.

עודכן בתאריך: 1 ביוני 2020

דילוג לתוכן